Ogłoszenia

Znalezione obrazy dla zapytania modlitwa o jedność chrześcijan obrazy

 

 

 

 

 

 

XXIX Niedziela Zwykła – 21.10.2018 r.

 1. Zapraszam serdecznie dzisiaj na Nabożeństwo Różańcowe na g. 1600. Dzisiaj o g. 17:00 w Sali św. Anny przyjęcie kandydatów do FZŚ i spotkanie bratersko – siostrzane.
 2. W poniedziałek 22.10. wspomnienie św. Jana Pawła II. Jest to też dzień modlitwy za kapłanów.
 3. Zapraszamy na katechezę dla dorosłych we wtorek, 23 października, po Mszy św. wieczornej, do sali św. Anny. Temat: Jak bronić siebie i innych?  Zapraszamy na wieczór Biblijny w  środę, 24 października, po Mszy św. wieczornej, do salki na probostwie. Rozważamy List św. Pawła do Rzymian.
 4. We wtorek zapraszamy Dzieci komunijne i ich rodziców na Mszę św. o g. 1800.
 5. W czwartek zapraszamy wszystkie Dzieci i Młodzież kl. VI, VII i VIII, która się przygotowuje do bierzmowania na Mszę św. Szkolną o g. 1800.
 6. Polecamy do nabycia i przeczytania prasę katolicką: GOŚĆ NIEDZIELNY, APOSTOŁ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO, MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY dla dzieci. Kalendarze które są na ławkach są w cenie 5 zł. Z porządkiem nabożeństw prosimy się zapoznać w gablocie lub gazetce parafialnej.
 7. Kancelaria parafialna: czynna zgodnie z ustalonym planem. Można już zamawiać Msze św. na przyszły rok, ale na razie do końca października pierwszeństwo mają rocznice żyjących (okrągłe urodziny, jubileusze małżeńskie) oraz 1 rocz. śmierci. Serdecznie Zapraszamy.
 8. Okazja do Spowiedzi świętej przed Wszystkimi Świętymi:
 9. Wtorek  30.10 – Rano przed Mszą św. i od g. 1600– 1800 i od 1830– 2000
 10. Środa 31.10. – Rano przed Mszą św. i od g. 1600– 1800 i od 1830– 2000
 11. Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pojednania.
 12. Zbliża się czas szczególnej modlitwy za zmarłych dlatego też z pamięcią modlitewną za naszych zmarłych można zabrać sobie z ostatniej ławki karteczki na wypominki, można też pisać na zwykłych kartkach. Prosimy tylko o czytelne pismo.
 13. W przyszłą niedzielę 28.10, zwyczajem lat ubiegłych wspólnota Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu zwraca się z prośbą o wsparcie plonami ziemi, które stanowią zawsze wyraz troski parafian o nowe powołania oraz są bezcennym darem wspólnot parafialnych dla właściwego funkcjonowaniu Seminarium. W związku z pytaniami niektórych wiernych, co mogą ofiarować, jeżeli nie mają pola, wdzięcznym sercem przyjmiemy oprócz ziemniaków, ziarna i owoców, również gotowe produkty typu: mąka, cukier i inne produkty mączne bądź przyprawy. O wszystkich darczyńcach wspólnota seminaryjna pamięta w czasie Mszy św. sprawowanej w każdą niedzielę w ich intencji. A w naszej parafii kazania wygłosi ks. Diakon Michał Ludwig.
 14. Również w przyszłą niedzielę przed naszym kościołem Br. Rafał będzie zbierał datki na rzecz Kuchni dla ubogich we Wrocławiu przy naszym klasztorze. Więcej opowie on sam w czasie ogłoszeń. Za wszystkie wasze dary z serca składamy Bóg zapłać!

XXVIII Niedziela Zwykła – 14.10.2018 r.

 1. Dzisiaj obchodzimy 18. Dzień Papieski, z którym związane są dwie rocznice z życia św. Jana Pawła II: 60. rocznica sakry biskupiej i 40. rocznica wyboru na tron Piotrowy, oraz setna rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.Przed kościołem Harcerze będą zbierać datki na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Za wszelkie ofiary złożone składamy serdeczny Bóg zapłać.
 2. Zapraszam serdecznie dzisiaj na Nabożeństwo Różańcowena g. 1600. Dzisiaj przypada też Dzień Edukacji Narodowej. Chciejmy objąć naszą modlitwą wszystkich nauczycieli i wychowawców żyjących i zmarłych, oraz wszystkich uczniów.
 3. Zapraszamy na katechezę dla dorosłych we wtorek, 16 października, po Mszy św. wieczornej, do sali św. Anny. Temat: Apokalipsa św. Jana przestroga przed światem bez Boga.Zapraszamy na wieczór Biblijny w  środę, 17 października, po Mszy św. wieczornej, do salki na probostwie. Rozważamy List św. Pawła do Rzymian.
 4.  We wtorek zapraszamy Dzieci komunijne i ich rodziców na Mszę św. o g. 1800. Będzie poświęcenie Różańców.
 5.  W czwartek zapraszamy wszystkie Dzieci i Młodzież kl. VI, VII i VIII, która się przygotowuje do bierzmowania na Mszę św. Szkolną o g. 1800.
 6. Serdecznie zapraszamy młodzież oraz wszystkich chętnych na Dekanalne Czuwanie Młodych 19.X.2018 r. o g. 20:00. W planie min. uwielbienie z zespołem Liveworship, Adoracja i spotkanie przy herbacie. Więcej informacji na plakacie.Młodzież, która przygotowuje się do bierzmowania przychodzi obowiązkowo. Szczególnie zapraszamy też młodzież, która w tym roku przyjęła sakrament bierzmowania.
 7.  Polecamy do nabycia i przeczytania prasę katolicką: GOŚĆ NIEDZIELNY, APOSTOŁ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO, MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY dla dzieci. Kalendarze które są na ławkach są w cenie 5 zł. Z porządkiem nabożeństw prosimy się zapoznać w gablocie lub gazetce parafialnej.
 8. Zapowiedzi: Grzegorz Zając, Zawadzkie, Gabriela Garncarz, Zawadzkie. Zap. 3.
 9. Dzisiaj o g. 15:30 modlitwy FZŚ, w środę 17.X. po Mszy wieczornej w Sali św. Anny spotkanie formacyjne FZŚ. Na to spotkanie zapraszamy również tych, którzy chcą należeć no FZŚ i sympatyków. A w niedzielę 21.X. o g. 17:00 w Sali św. Anny przyjęcie kandydatów do FZŚ i spotkanie brateresko – siostrzane.
 10. Kancelaria parafialna: czynna zgodnie z ustalonym planem.Można już zamawiać Msze św. na przyszły rok, ale na razie do końca października pierwszeństwo mają rocznice żyjących (okrągłe urodziny, jubileusze małżeńskie) oraz 1 rocz. śmierci. Serdecznie Zapraszamy.
 11. W sobotę na Górze św. Anny Pielgrzymka Żywego Różańca. Serdecznie zapraszamy!

XXVII Niedziela Zwykła – 07.10.2018 r.

 1. Zapraszam serdecznie dzisiaj na Nabożeństwo Różańcowe na g. 1600. Odmawianie różańca w poszczególne dni poprowadzą grupy parafialne: poniedziałek – Caritas, wtorek – FZŚ, środa – Bractwo św. Józefa, czwartek – Rycerstwo Niepokalanej i Apostolstwo Modlitwy, piątek – Młodzież przygotowująca się do bierzmowania, sobota – Marianki, niedziela – Bracia Franciszkanie i LSO.
 2. Zapraszamy na katechezę dla dorosłych we wtorek, 9 października, po Mszy św. wieczornej, do sali św. Anny. Temat: Bóg zapłać czyli o zawsze aktualnej wdzięczności.
 3. We wtorek zapraszamy Dzieci komunijne i ich rodziców na Mszę św. o g. 1800.
 4. Katechumeni: Klasa III gim. Grupa o. Waldemara ma swoje spotkanie w środę 10.10. o g. 17:00 proszę wszystkich poinformować.
 5.  Zapraszamy na wieczór Biblijny w środę, 10 października, po Mszy św. wieczornej, do salki na probostwie. Rozważamy List św. Pawła do Rzymian.
 6.  W czwartek zapraszamy wszystkie Dzieci i Młodzież kl. VI, VII i VIII, która się przygotowuje do bierzmowania na Mszę św. Szkolną o g. 1800.
 7.  W sobotę przypada 13 dzień miesiąca zapraszamy serdecznie na Nabożeństwo Fatimskie na g. 18:00
 8.  Polecamy do nabycia i przeczytania prasę katolicką: GOŚĆ NIEDZIELNY, APOSTOŁ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO, MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY dla dzieci. Kalendarze które są na ławkach są w cenie 5 zł. Z porządkiem nabożeństw prosimy się zapoznać w gablocie lub gazetce parafialnej.
 9. Zapowiedzi: Grzegorz Zając, Zawadzkie, Gabriela Garncarz, Zawadzkie. Zap. 2.
 10. Kancelaria parafialna: czynna zgodnie z ustalonym planem.
 11. W przyszłą niedzielę przed kościołem Harcerze będą zbierać datki na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Za wszelkie ofiary złożone składamy serdeczny Bóg zapłać.
 12. Organizowana jest pielgrzymka do Medjugorie w przyszłym roku szczegóły są zamieszczone w gablocie. Opiekunem duchowym ma być o. Waldemar. Spotkania grupy modlitewnej z modlitwą uwielbienia odbywają się w piątki po wieczornej mszy św. Zapraszamy.

Za wszelkie dobro, modlitwy, wyrazy życzliwości składamy serdeczne podziękowania. Życzymy obfitości łask i błogosławieństwa Bożego.

XXVI Niedziela Zwykła – 30.09 .2018 r.

 1. Zapraszam serdecznie dzisiaj na Nieszpory Niedzielne na g. 1600.
 2. Dzisiaj nasz parafialny Zespół Caritas przed kościołem będzie zbierał ofiarę do puszek na potrzeby naszych najuboższych parafian. Bardzo dziękujemy za wasze otwarte serca i ofiary. Bóg zapłać.
 3. Październik zwany miesiącem modlitwy różańcowej. Bardzo serdecznie zapraszamy Was drodzy parafianie do uczestnictwa w codziennych nabożeństwach różańcowych o g. 1730. w tygodniu i o g. 1600 w niedzielę. Przychodźmy chętnie całymi rodzinami. W tym roku w odmawianie różańca w poszczególne dni poprowadzą grupy parafialne: poniedziałek – Caritas, wtorek – FZŚ, środa – Bractwo św. Józefa, czwartek – Rycerstwo Niepokalanej i Apostolstwo Modlitwy, piątek – Młodzież przygotowująca się do bierzmowania, sobota – Marianki, niedziela – Bracia Franciszkanie i LSO.
 4. Zapraszamy na katechezę dla dorosłych we wtorek, 25 września, po Mszy św. wieczornej, do sali św. Anny. Temat: Między mitem a historią, czyli czy Biblia  mówi prawdę? Wyjątkowo w tym tygodniu nie będzie spotkania Biblijnego z powodu nabożeństwa Transitus.
 5. W środę obchodzimy w zakonie franciszkańskim wspomnienie śmierci św. Franciszka tzw. Z tej okazji pragniemy wszystkich Was drodzy parafianie zaprosić na nabożeństwo przygotowane przez FZŚ na g. 19:30. Prosimy przynieść ze sobą świece lub znicze. Msza św. w tym dniu będzie przesunięta o godzinę później na 19:00. I nie będzie Nabożeństwa Różańcowego.
 6. W czwartek 04.10., w naszym Zakonie i FZŚ. Obchodzimy Uroczystość Naszego Założyciela Św. Franciszka. Zapraszamy Was wszystkich na uroczystą Mszę św. o g. 1800. Okolicznościowe kazanie wygłosi ks. Dziekan Joachim Bomba. Wyjątkowo nie będzie w tym dniu Godziny świętej.
 7. W tym tygodniu przypada I Czwartek I I Piątek i I Sobota Miesiąca. Zachęcamy do sakramentu pokuty i udziału w adoracji.
 8. W czwartek na g. 17:00 zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież na Spowiedź z ok. I piątku.
 9. W piątek zapraszamy wszystkie dzieci szkolne, dzieci komunijne i młodzież oraz wszystkich dorosłych na Mszę św. wynagradzającą w I piątek miesiąca o g. 18:00.
 10. W sobotę 06.10. Odwiedziny chorych początek od g. 8:30. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.
 11. Polecamy do nabycia i przeczytania prasę katolicką: GOŚĆ NIEDZIELNY, APOSTOŁ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO, MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY dla dzieci. Z porządkiem nabożeństw prosimy się zapoznać w gablocie lub gazetce parafialnej.
 12. Kancelaria parafialna: wyjątkowo zamiast w czwartek będzie czynna w piątek w g. 19:00-20:00.
 13. Zapraszamy serdecznie na pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę 6 października 2018 r. Jest ona związana z Zawierzeniem Niepokalanemu Sercu Maryi, Królowej Polski. Wyjazd o godz. 15:10 z przystanku PKS. Koszt: 17 zł. Więcej informacji i zapisy w zakrystii.
 14. Szlachetna Paczka Rejon Zawadzkie zaprasza wszystkich, którzy chcieliby zaangażować się pomoc drugiemu człowiekowi, do współpracy jako wolontariusz. Więcej informacji na plakacie w gablocie.

Za wszelkie dobro, modlitwy, wyrazy życzliwości składamy serdeczne podziękowania. Życzymy obfitości łask i błogosławieństwa Bożego.

Strona Parafialna