Ogłoszenia

Znalezione obrazy dla zapytania modlitwa o jedność chrześcijan obrazy

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 31 Maja 2020

 1. Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się okres wielkanocny. Nabożeństwo majowe o g. 16:30. Serdecznie zapraszamy.
 2. Biskup Opolski zniósł już dyspensę od obowiązku uczestniczenia we Mszy św. w niedziele i dni świąteczne z wyjątkiem osób w podeszłym wieku i z objawami infekcji.
 3. Zniesiono ograniczeń liczby uczestników kultu, Wierni uczestniczący w liturgii (w tym usługujący przy ołtarzu) nadal powinni zasłaniać usta i nos oraz – jeśli nie są rodziną – zachować rozsądny dystans od siebie.
 4. Kościół otwarty przez cały dzień do osobistej modlitwy. Od poniedziałku do soboty od 17:00 -18:00 będzie w kościele wystawiony Najświętszy Sakrament i okazja do spowiedzi już w konfesjonałach zamkniętych w czasie adoracji i przed każdą Mszą św.
 5. Od następnej niedzieli 07.06., porządek Mszy św. będzie już normalnie jak w każdą niedzielę (7:00, 9:00, 11:00, 16:30-Nabożeństwo, 17:00)
 6. Wprowadzone zostają też Nabożeństwa Czerwcowe codziennie o g. 17:30. Bardzo gorąco zachęcamy do uczestnictwa. Szczególnie młodzież i dzieci.
 7. Zapraszamy na Msze św. do Pana Jezusa już dzieci i młodzież.
 8. Przypominamy, że I komunia w naszej parafii będzie w 4 niedzielę września 27.09. o g. 10:30. A dzień bierzmowania będzie na nowo ustalany z ks. Biskupem zostanie on podany w odpowiednim czasie.
 9. Spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych odbędzie się w 16.06. wtorek o g. 19:00 w kościele.
 10. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania roku III wszystkich grup odbędzie się w poniedziałek 06. o g. 19:00. Opiekunów grup roku I i II prosimy o umówienie już spotkań grupowych i podsumowanie tego roku przygotowania.
 11. Opiekunowie Marianek i Ministrantów będą organizować już swoje spotkania.
 12. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana. W tym tygodniu także są I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zapraszamy do sakramentu pokuty i uczestniczenia we Mszy św.
 13. Kancelaria parafialna– czynna jest już normalnie w poniedziałek po porannej Mszy św., w czwartek o g. 19:00 – 20:00 i w sobotę o g. 9:30 – 10:30.
 14. Polecamy do nabycia nr Gościa Niedzielnego z bardzo ciekawymi artykułami i Misyjne Drogi
 15. Nasze życie religijne w parafii małymi krokami rusza do przodu. Zakończyliśmy już remont naszej świątyni zarówno dachu jak i przedniej fasady świątyni. Było już trochę niebezpiecznie. Ale widok jest piękny i mamy nadzieję, że będzie nas trochę cieszył szczególnie że w tym roku nasza parafia obchodzi 25-lecie ustanowienia. Ta uroczystość przypadnie w dzień odpustu 14.06. Dziękujemy za waszą ofiarność i troskę.
 16. Nabożeństwo Fatimskie będzie już normalnie z procesją dookoła kościoła.
 17. Procesja do 4 ołtarzy w Uroczystość Bożego Ciała 11.06.w tym roku będzie wyjątkowo dookoła naszej świątyni po Mszy o g. 9:00. Już dziś zapraszamy wszystkich ministrantów Marianki, poczty sztandarowe, dzieci do sypania kwiatuszków z rodzicami i naszą orkiestrę. Nie wszyscy możemy uczestniczyć w procesji, dlatego przyjdźmy też na inne godziny Mszy św.
 18. Nie będziemy już transmitować Mszy św. na stronie internetowej parafii.
 19. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy ona okres wielkanocnej komunii i spowiedzi wielkanocnej.
 20. Zapowiedzi: Mateusz, Piotr Świerczyński i Beata Świerczyńska (Buszman) zw. cyw. / zap. 3; Ireneusz Kwasik, Zawadzkie i Anna Bryś, Zawadzkie / zap. 2.
 21. Nauki Przedmałżeńskie w naszym dekanacie będą 13. i 14.06 oraz 20.06. i 21.06.

Niech Duch Święty odnowi w Was wszystkich swoje Dary!   Franciszkanie

Strona Parafialna