Ogłoszenia

Znalezione obrazy dla zapytania modlitwa o jedność chrześcijan obrazy

 

 

 

 

 

 

XI Niedziela Zwykła – 17.06.2018 r.

 1. Dziś jeszcze serdecznie zapraszamy na Nabożeństwo do NSPJ o g. 1600. W miesiącu czerwcu nabożeństwa niedzielne będą poświęcone. Dzisiaj kolekta specjalna na potrzeby naszej parafii. A przed kościołem zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny w Opolu.
 2.  Dzisiaj również przeżywamy Dni Miasta i Gminy Zawadzkie. Pamiętajmy też w modlitwach za nasze Miasto a Msza Św. w tej intencji odprawiana jest dzisiaj o g. 11:00. Serdecznie zapraszamy. A po południu na wszelkie towarzyszące temu świętu imprezy.
 3. Zapraszamy na katechezę dla dorosłych we wtorek 19.06, do sali św. Anny – Temat. Zapraszamy na wieczór Biblijny środa 20.06., po Mszy św. wieczornej, do salki na probostwie. 
 4.  W piątek 22.06 o g. 08:00 Msza św. Szkolna na zakończenie roku szkolnego w intencji Dziękczynnej za Nauczycieli i uczniów. Msza jest dla obydwu parafii. Jesteśmy wszyscy zaproszeni.
 5.  W czwartek przypada wspomnienie MB Opolskiej a w przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.
 6.  Polecamy do nabycia i przeczytania prasę katolicką: GOŚĆ NIEDZIELNY, APOSTOŁ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO, MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY dla dzieci. Z porządkiem nabożeństw prosimy się zapoznać w gablocie lub gazetce parafialnej.
 7. W najbliższą niedzielę 24.06. Harcerki będą sprzedawać ciasto własnego wypieku a zebrane ofiary będą wsparciem wakacyjnego wyjazdu. Liczymy na szczodrobliwość serca.
 8. Spotkanie Członków Róży Różańcowej p. Doroty Kusz środa 20.06. po Mszy wieczornej.
 9. Na ławkach z tyłu kościoła została wyłożona bardzo ciekawa lektura pt. „Dzieci z serca”. To zbiór kilkunastu reportaży o ludziach, którzy zaprosili do swoich domów skrzywdzone i cierpiące dzieci i wybrali trudną drogę rodzicielstwa zastępczego i adopcyjnego. Proszę zwrócić uwagę że to nasze parafialne rodziny. Tak książka to mała rzecz dla wielkiej sprawy, składając ofiarę do wystawionej skarbonki wspierasz remont i rozbudowę Domu Matki i Dziecka w Opolu, Dziękujemy!
 10. Zapowiedzi: Rafał Kubica, Zawadzkie / Sandra Nowak, Zawadzkie. Zap. 2; Tomasz Żuchowski, Zawadzkie / Diana Rzepczyk, Zawadzkie. Zap. 1; Tomasz Kubiak, Unieszów / Ewelina Ludwig, Zawadzkie. Zap. 1
 11.  W środę 20 czerwca 2018 roku o godz. 18.00 na placu katedralnym w Opolu odbędzie się koncert na zakończenie roku szkolnego oraz rozpoczęcie czasu wakacyjnego. Całkowity dochód zostanie przeznaczony na rzecz renowacji katedry w Opolu.

Za wszelkie dobro, modlitwy, wyrazy życzliwości składamy serdeczne podziękowania. Życzymy obfitości łask i błogosławieństwa Bożego.

X Niedziela Zwykła – 10.06.2018 r.

 1. Dziś jeszcze serdecznie zapraszamy na Nabożeństwo do NSPJ o g. 1600. W miesiącu czerwcu nabożeństwa niedzielne będą poświęcone NSPJ.
 2.  W środę o g. 18:00 zapraszamy na Nabożeństwo fatimskie. Ustalono na Radzie Parafialnej, że wszystkie nabożeństwa fatimskie będą odbywały się o g. 18:00. Dlatego proszę poprawić sobie godzinę w gazetkach.
 3. Zapraszamy na katechezę dla dorosłych we wtorek 12.06, do sali św. Anny – Temat: O pierwszym przykazaniu Bożym, czyli dlaczego ateiści nie mają racji?. Zapraszamy na wieczór Biblijny wyjątkowo w czwartek 14.06., po Mszy św. wieczornej, do salki na probostwie. 
 4.  W czwartek o g. 18:00 Msza św. Szkolna. Obecność dzieci obowiązkowa.
 5.  Jako dziękczynienie za Sakrament bierzmowania cała młodzież wszystkich roczników gimnazjum i liceum oraz szkół zawodowych a szczególnie ta, która przyjęła sakrament bierzmowania wraz z rodzicami i świadkami przychodzi na Mszę św. dziękczynną w intencji bierzmowanych i ich rodzin za w piątek 15.06. 2018 r. na g. 18:00. Jest to też Msza na zakończenie roku szkolnego. ( w gazetce jest o 19:00  poprawić).
 6.  Nowenna przed uroczystością Św. Antoniego.(13.06) odmawiana jest po Mszy św. porannej.
 7. Polecamy do nabycia i przeczytania prasę katolicką: GOŚĆ NIEDZIELNY, APOSTOŁ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO, MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY dla dzieci. Z porządkiem nabożeństw prosimy się zapoznać w gablocie lub gazetce parafialnej.
 8. W przyszłą niedzielę kolekta specjalna na potrzeby naszej parafii. A przed kościołem zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny w Opolu.
 9. Zapowiedzi: Rafał Kubica, Zawadzkie / Sandra Nowak, Zawadzkie. Zap. 1
 10.  Zakupiono nowe ornaty do naszego kościoła min. z ofiar dzieci komunijnych, a także oddano do odnowienia naczynia liturgiczne z ofiar darczyńców. Za wszystkie te ofiary serdecznie dziękujemy i obiecujemy pamięć modlitewną i co tygodniowe Msze św.
 11.  Koncert charytatywny na  rzecz katedry opolskiej. W środę 20 czerwca 2018 roku o godz. 18.00 na placu katedralnym w Opolu odbędzie się koncert na zakończenie roku szkolnego oraz rozpoczęcie czasu wakacyjnego. Podczas koncertu wystąpią: Natalia Kukulska, Cello Brothers oraz TGD. Bilety cegiełki w cenie 30 zł nabyć można na portierni Wydziału Teologicznego w Opolu, w kancelarii Parafii Katedralnej oraz w kurii diecezjalnej. Całkowity dochód zostanie przeznaczony na rzecz renowacji katedry w Opolu.

 Za wszelkie dobro, modlitwy, wyrazy życzliwości składamy serdeczne podziękowania. Życzymy obfitości łask i błogosławieństwa Bożego.

IX Niedziela Zwykła Opust Parafialny Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa – 03.06.2018 r.

 1. Dzisiaj w naszej parafii obchodzimy Uroczystość Patronalną Parafii czyli Odpust Parafialny ku czci NSPJ. Kaznodzieją odpustowym jest Krzysztof Trembecki, którego serdecznie witamy, dziękując za wygłoszone Słowo Boże. Dziś jeszcze serdecznie zapraszamy na Nabożeństwo do NSPJ o g. 1600.
 2. Dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.
 3. W poniedziałek 28 maja o godz. 1800 w Żędowicach młodzież z naszej parafii otrzymała sakrament Bierzmowanie z rąk ks. Bpa Pawła Stobrawy. Jako dziękczynienie za ten sakrament chcieliśmy zaprosić całą młodzież a szczególnie tę, która przyjęła sakrament bierzmowania wraz z rodzicami i świadkami na Mszę św. dziękczynną w intencji bierzmowanych i ich rodzin za 2 tygodnie w piątek 15.06. 2018 r. na g. 19:00.
 4. W poniedziałek o g. 15:00 zapraszamy serdecznie Emerytów I Rencistów na Mszę Odpustową w ich intencji a potem na poczęstunek odpustowy do Sali św. Anny.
 5. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej Adoracja w ciszy do g. 19:30. Zapraszamy Serdecznie.
 6. Zapraszamy na katechezę dla dorosłych we wtorek 05.06, do sali św. Anny – Temat: Ewangelia Judasza czyli nareszcie wiemy jak było naprawdę. Zapraszamy na wieczór Biblijny w środę, po Mszy św. wieczornej, do salki na probostwie.
 7. W piątek przypada Liturgiczna Uroczystość NSPJ i z tej okazji chcemy zaprosić nabożeństwo do NSPJ na g. 17:30. A w sobotę wspomnienie Niep. Serca NMP.
 8. Serdeczne dziękujemy za przygotowanie pięknych ołtarzy i domów na drodze procesji Bożego Ciała wszystkim też, którzy brali udział w tej procesji. Chcemy też przypomnieć, że chcielibyśmy kontynuować piękny zwyczaj procesji eucharystycznych przez oktawę Bożego Ciała na zakończenie Mszy wieczornych. Dlatego serdecznie zapraszamy mężczyzn do baldachimu, sztandary, dzieci komunijne i dzieci do sypania kwiatuszków oraz was drodzy parafianie.
 9. Procesje w oktawie Bożego Ciała z Najświętszym Sakramentem będą codziennie na Mszy wieczornej do przyszłego czwartku włącznie. Gdzie poświęcimy wianki i wiązanki kwiatów.
 10. Odwiedziny chorych wyjątkowo w tym miesiącu będą w drugą sobotę miesiąca 09.06. z względu na wyjazd z dziećmi komunijnymi. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.
 11. Od poniedziałku 04.06. po porannej Mszy św., będziemy odmawiać nowennę przed uroczystością Św. Antoniego.(13.06)
 12. Polecamy do nabycia i przeczytania prasę katolicką: GOŚĆ NIEDZIELNY, APOSTOŁ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO, MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY dla dzieci. Z porządkiem nabożeństw prosimy się zapoznać w gablocie lub gazetce parafialnej.
 13. Spotkanie Wyborcze Rycerstwa Niepokalanej w sobotę 09.06. po Mszy św. porannej w Sali św. Anny. Serdecznie zapraszamy wszystkich członków i sympatyków.
 14. W sobotę rozpoczynamy Nauki Przedmałżeńskie w sali Św. Anny o g. 15:00.
 15. Zapowiedzi przed małżeńskie: Ludwig Adam, Zawadzkie / Sadowa Joanna, Zawadzkie / zap. 3; Bartoszek Dawid, Zawadzkie / Urbanczyk Ewelina, Zawadzkie / zap. 3.
 16. Dzisiaj na Górze św. Anny pielgrzymka Mniejszości Narodowych a za tydzień w sobotę 09.06. pielgrzymka chorych i niepełnosprawnych.

 Za wszelkie dobro, modlitwy, wyrazy życzliwości składamy serdeczne podziękowania. Życzymy obfitości łask i błogosławieństwa Bożego.

Niedziela Uroczystości Trójcy Przenajświętszej –

Uroczystość I Komunii św. – 27.05.2018 r.

 1. Dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Nabożeństwo Majowe z udziałem dzieci komunijnych o g. 1600.  
 2. W poniedziałek, wtorek i środa o g. 1800 Msze św. wieczorne z udziałem dzieci komunijnych.
 3. Bierzmowanie nasza młodzież otrzyma z rąk ks. Bpa Pawła Stobrawy 28 maja o g. 1800 w Żędowicach. Bierzmowani oraz świadkowie powinni się zgłosić w kościele w Żędowicach już o
  1715.
 4. W sobotę 02.06., nasze dzieci komunijne i opiekunowie wzruszają na pielgrzymkę dziękczynną na Górę św. Anny z o. Wiktorem. Bardzo prosimy zabrać ze sobą stroje komunijne. Wyruszamy z parkingu przed kościołem o g. 900.
 5. Zapraszamy na katechezę dla dorosłych we wtorek 27.05, do sali św. Anny Temat: Dlaczego nieprzebaczenie NIE wywołuje chorób?. Zapraszamy na wieczór Biblijny w środę, po Mszy św. wieczornej, do salki na probostwie. Temat: Księga Estery – Geniusz Kobiety.
 6. Przypominamy, że Procesja Bożego Ciała w tym roku przejdzie z naszej parafii do parafii św. Rodziny W tym roku pierwszy ołtarz byłby przed blokami nr 70. Dlatego prosimy mieszkańców bloku Opolska 70A i 70B oraz nr 68A o zrobienie tego ołtarza. Drugi ołtarz przewidziany jest na ul. Opolskiej na wysokości księgarni. Prosimy mieszkańców ul. Powstańców Śl. 3 i 3A i 19 o zrobienie tego ołtarza. Służymy też podestami i różnymi plakatami, stelażami. Po to wszystko można się zgłosić u Pań z Caritasu. Z góry dziękujemy za zaangażowanie.
 7. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała Msza św. o g. 700, 900, i po procesji u nas ok. g. 1130 (w parafii św. Rodziny) a także po południu o 1700. Zapraszamy wszystkich od udziału w procesji. Procesje w oktawie Bożego Ciała z Najświętszym Sakramentem będą codziennie na Mszy wieczornej do przyszłego czwartku włącznie
 8. W tym tygodniu przypada, I Piątek i I Sobota miesiąca. Zachęcamy do odnowy duchowej Spowiedź przed Mszami św.
 9. W sobotę o g. 15:00, zapraszamy na modlitwę wynagradzającą za zniewagi uczynione Niep. Sercu NMP, jako nabożeństwo I Sobót miesiąca.
 10. Odwiedziny chorych wyjątkowo w tym miesiącu będą w drugą sobotę miesiąca 09.06. z względu na wyjazd z dziećmi komunijnymi.
 11. Polecamy do nabycia i przeczytania prasę katolicką: GOŚĆ NIEDZIELNY, APOSTOŁ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO, MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY dla dzieci. Z porządkiem nabożeństw prosimy się zapoznać w gablocie lub gazetce parafialnej.
 12. W przyszłą niedzielę 03.06.2018 obchodzimy w naszej parafii Odpust ku czci NSPJ. zapraszamy poczty sztandarowe, Marianki , orkiestrę i wszystkich parafian i gości do wspólnego świętowania. Uroczysta Msza św. zostanie odprawiona o g. 1100. Kazania odpustowe wygłosi ks. Krzysztof Trembecki.
 13. Za tydzień przed kościołem zbiórka do puszek na świątynię Opatrzności Bożej. 
 14. Zapowiedzi przed małżeńskie: Ludwig Adam, Zawadzkie / Sadowa Joanna, Zawadzkie / zap. 2; Bartoszek Dawid, Zawadzkie / Urbanczyk Ewelina, Zawadzkie / zap. 2.

 Za wszelkie dobro, modlitwy, wyrazy życzliwości składamy serdeczne podziękowania. Życzymy obfitości łask i błogosławieństwa Bożego.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 20 Maja 2018

 1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Serdecznie zapraszamy na Nabożeństwo o Duchu Świętym o g. 1600. Dzisiaj także kolekta specjalna na potrzeby naszej parafii. Kolejna taka kolekta będzie 17.06.
 2. Jutro Święto NMP Matki Kościoła. Imieniny obchodzi i prosi o modlitwę o. Wiktor wikariusz parafii. Msza św. jego intencji będzie o g. 07:00
 3. Próby dla dzieci komunijnych będą w poniedziałek, wtorek, środę o g. 1600. Spowiedź dla dzieci komunijnych i ich rodziców będzie sobotę 26.05. o g. 830.
 4. Zapraszamy na katechezę dla dorosłych we wtorek, 22 maja, po Mszy św. wieczornej, do sali św. Anny. Temat: Jakim prawem rządzi się Kościół? Zapraszamy na wieczór Biblijny w  czwartek, 24 maja, po Mszy św. wieczornej, do salki na probostwie.
 5. UWAGA! Ze względu na przygotowanie kościoła i obejścia przed 1 Komunią Msza św. szkolna w czwartek i nabożeństwo będzie odprawiane godzinę wcześniej tj. o 1630 i o 1700.
 6. Rodziców dzieci komunijnych zapraszamy do przygotowania kościoła i obejścia na g. 1800. Prosimy przynieść ze sobą narzędzia do konserwacji powierzchni płaskich a także mile widziany jest odkurzacz.
 7. Zapraszamy na nabożeństwa majowe każdego dnia o g. 1730. Szczególnie mile widziane są dzieci i młodzież.
 8. W środę 23 maja zapraszamy na Nabożeństwo Majowe w plenerze przy kapliczce na ul. Bogusławskiego o g. 19:00.
 9. W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana. Msza św. Szkolna o g. 1700
 10. W sobotę 26.05. przypada Dzień Matki, pamiętajmy w modlitwie o naszych mamach.
 11. Polecamy do nabycia i przeczytania prasę katolicką a z porządkiem nabożeństw prosimy się zapoznać w gablocie lub gazetce parafialnej.
 12. Zapowiedzi przedmałżeńskie:Ludwig Adam, Zawadzkie / Sadowa Joanna, Zawadzkie / zap. 1; Bartoszek Dawid, Zawadzkie / Urbanczyk Ewelina, Zawadzkie / zap. 1.
 13. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Świętej, a w naszej parafii Uroczystość I Komunii świętej na Mszy św. o g. 10:30. Prosimy zatem by nie zajmować miejsca w ławkach zarezerwowanego i nie robić zdjęć prywatnie w kościele. Prosimy też w miarę sprawnie zrobić miejsce na parkingu po Mszy o g. 9:00.
 14. Drodzy wierni zbliża się uroczystość Bożego Ciała i budujemy ołtarze. W tym roku pierwszy ołtarz byłby przed blokami nr 70. Dlatego prosimy mieszkańców bloku Opolska 70 oraz nr 68A o zrobienie tego ołtarza. Drugi ołtarz przewidziany jest na ul. Opolskiej na wysokości księgarni. Prosimy mieszkańców ul. Powstańców Śl. 3, 3A oraz 19 o zrobienie tego ołtarza. Służymy też podestami i różnymi plakatami, stelażami. Po to wszystko można się zgłosić u Pań z Caritasu. Z góry dziękujemy za zaangażowanie.

Za wszelkie dobro, modlitwy, wyrazy życzliwości składamy serdeczne podziękowania. Życzymy obfitości łask i błogosławieństwa Bożego.

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 13 Maja 2018

 1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa, a także w naszej parafii rocznicę I Komunii św. o g. 1100. Prosimy o modlitwę w intencji tych dzieci i ich rodzin.
 2. Serdecznie zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie o g. 1600.
 3. Dzisiaj w sąsiedniej parafii św. Rodziny odbędzie się XIII Majówka Rodzinna. Serdecznie zapraszamy, szczegóły zamieszczono na plakacie.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa majowe każdego dnia o g. 1730. Szczególnie mile widziane są dzieci i młodzież.
 5. Katecheza Dla Dorosłych we wtorek 15 maja, po Mszy św. wieczornej, w sali św. Anny. Temat Czy ludzie niewierzący mogą być dobrzy. Wieczór Biblijny w czwartek 17 maja, po Mszy św. wieczornej w salce na probostwie.
 6. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie dla Rodziców Dzieci Komunijnych w kościele.
 7. W środę 16 maja zapraszamy na Nabożeństwo Majowe w plenerze przy kapliczce na ul. Ziai o g. 19:00.
 8. W czwartek Msza św. Szkolna o g. 1800, dzieci przychodzą wcześniej na nabożeństwo majowe.
 9. W piątek zapraszamy Młodzież na Mszę św. młodzieżową o g. 19:00. A młodzież która przygotowuje się do bierzmowania przychodzi obowiązkowo.
 10. Polecamy do nabycia i przeczytania prasę katolicką: GOŚĆ NIEDZIELNY, APOSTOŁ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO, MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY dla dzieci. Z porządkiem nabożeństw prosimy się zapoznać w gablocie lub gazetce parafialnej.
 11. Drodzy wierni zbliża się uroczystość Bożego Ciała i budujemy ołtarze. Ze względu na to, że i idziemy przez całe miast to naszej parafii przypadają 2 ołtarze. Dlatego będziemy te ołtarze budowali na zmianę. W tym roku pierwszy ołtarz byłby przed blokami nr 70. Dlatego prosimy mieszkańców bloku Opolska 70 oraz nr 68A o zrobienie tego ołtarza. Drugi ołtarz przewidziany jest na ul. Opolskiej na wysokości księgarni. Prosimy mieszkańców ul. Powstańców Śl. 3 i 3A o zrobienie tego ołtarza. Służymy też podestami i różnymi plakatami, stelażami. Po to wszystko można się zgłosić u Pań z Caritasu. Z góry dziękujemy za zaangażowanie.

Za wszelkie dobro, modlitwy, wyrazy życzliwości składamy serdeczne podziękowania. Życzymy obfitości łask i błogosławieństwa Bożego.

VI Niedziela Wielkanocna 06 Maja 2017

 1. Dzisiaj serdecznie zapraszamy na Nabożeństwo Majowe o g. 1600. W poniedziałek ze względu na Dni Krzyżowe nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy.
 2. W tym tygodniu przypadają dni modlitw o urodzaje (poniedziałek do krzyża na ul. Opolskiej, we wtorek na ul. Chopina i w środę na ul. Mickiewicza). Nie będzie osobno nabożeństw majowych ale odprawimy je w drodze powrotnej od krzyży. Później będzie Msza św.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe każdego dnia o g. 1730. Szczególnie mile widziane są dzieci i młodzież. We wtorek o g. 1930 katechumeni o. Lucjana mają swój Egzamin do bierzmowania.
 4. Z uwagi na nabożeństwa majowe przy kapliczkach w tym tygodniu Katecheza Dla Dorosłych w piątek 11 maja, po Mszy św. wieczornej, w sali św. Anny. Temat Zbawienie dzieci umierających bez Chrztu. Wieczoru Biblijnego nie będzie w tym tygodniu.
 5. Nie będzie Mszy dla Dzieci Komunijnych. Przychodzą one już na nabożeństwa majowe.
 6. W czwartek 10 maja, zapraszamy wszystkich Seniorów i Emerytów naszej parafii na comiesięczną Mszę św. i Spotkanie w Sali św. Anny.
 7. W czwartek Msza św. Szkolna o g. 1800, dzieci przychodzą wcześniej na nabożeństwo majowe.
 8. We czwartek spowiedź i próba dla Dzieci Rocznicy I Komunii Świętej po Mszy św. o g. 1830.
 9. W piątek po Mszy wieczornej zapraszamy Młodzież na spotkanie po Mszy wieczornej o g. 1900.
 10. W przyszłą niedzielę w naszej parafii obchodzimy Rocznicę I Komunii Św. Na Mszy Św. o g. 1100. Dzieci przychodzą na biało.
 11. W niedzielę o g. 1600 zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie.

Zapowiedzi przedmałżeńskie: Kałuża Jacek, Żędowice – Kupka Manuela, Zawadzkie / zap. 3.

 1. Ministranci spotkanie mają w środę po Mszy wieczornej. Polecamy do nabycia i przeczytania prasę katolicką: GOŚĆ NIEDZIELNY, APOSTOŁ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO, MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY dla dzieci. Z porządkiem nabożeństw prosimy się zapoznać w gablocie lub gazetce parafialnej.
 2. W przyszłą niedzielę w sąsiedniej parafii św. Rodziny odbędzie się XIII Majówka Rodzinna. Serdecznie zapraszamy, szczegóły zamieszczono na plakacie.
 3. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa, a także w naszej parafii rocznicę I Komunii św. o g. 1100. Prosimy o modlitwę w intencji tych dzieci i ich rodzin.

Za wszelkie dobro Niech Chrystus Zmartwychwstały obdarzy Was swoim błogosławieństwem!

V Niedziela Wielkanocna 29. 04. 2018 r.

 1. Zapraszamy dzisiaj na Nieszpory Wielkanocne o g. 1600.
 2. W poniedziałek 30 kwietnia odbędzie się w Jemielnicy Diecezjalne Czuwanie Młodzieży, a
   1 maja w Jemielnicy odbędzie się 6. Diecezjalne Święto Rodziny. Eucharystia będzie sprawowana o godz. 11.00.  Popołudniu natomiast, o godz. 14.30, odprawione zostanie nabożeństwo majowe i do św. Józefa. Święto będzie połączone z 8. Jarmarkiem Cysterskim, który oferuje rokrocznie bogatą gastronomię i liczne atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych. 
 3. We wtorek wspomnienie św. Józefa. Od wtorku w naszym kościele rozpoczynamy nabożeństwa Majowe. Odbywać się będą w tygodniu o g. 1730. W 100-lecie Objawień Fatimskich serdecznie zapraszamy Was parafianie od uczestnictwa w tych nabożeństwach. W środy te nabożeństwa będą przy kapliczkach na ulicy Bogusławskiego i na ul. Ziai.
 4. Diecezjalne Centrum Światowych Dni Młodzieży zapraszają młodych całej diecezji w niedzielę 30 kwietnia br. o godz. 18.00 do  kościoła pw. Wniebowzięcia NMP w Jemielnicy na  Wielkanocne Czuwanie Młodzieży Diecezji Opolskiej. 
 5. W czwartek przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. jak w każdą niedzielę. Nabożeństwo Majowe o g. 1500 przy kaplicy na ul. Bogusławskiego.
 6. W tym tygodniu przypada, I Piątek i I Sobota miesiąca. Zachęcamy do odnowy duchowej Spowiedź przed Mszami św.
 7. W sobotę 05.05. imieniny obchodzi i o modlitwę prosi o. Waldemar. Msza św. w jego intencji będzie w sobotę o g. 07:00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 8. W sobotę o g. 15:00, zapraszamy na modlitwę wynagradzającą za zniewagi uczynione Niep. Sercu NMP, jako nabożeństwo I Sobót miesiąca.
 9. W tym tygodniu nie będzie Mszy szkolnej ani dla dzieci I Komunii, zapraszamy do uczestnictwa we Mszach w Uroczystość MB Królowej Polski szczególnie Młodzież przygotowującą się do Bierzmowania.
 10. Zapraszamy na katechezę dla dorosłych we wtorek, 1 maja, po Mszy św. wieczornej, do sali św. Anny. Temat: Granice walki o życie.
 11. Zapraszamy na wieczór Biblijny w  środę, 2 maja, po Mszy św. wieczornej, do salki na probostwie.
 12. Zapowiedzi przedmałżeńskie:

Kałuża Jacek, Żędowice – Kupka Manuela, Zawadzkie / zap.

Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się w niedzielę 20.05. o g. 1800 w Sali św. Anny.

Polecamy do nabycia i przeczytania prasę katolicką: GOŚĆ NIEDZIELNY, APOSTOŁ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO, MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY dla dzieci. Z porządkiem nabożeństw prosimy się zapoznać w gablocie lub gazetce parafialnej.

Wdzięczni za modlitwę i wszelkie wyrazy życzliwości życzymy obfitego błogosławieństwa Bożego.

IV Niedziela Wielkanocna 22. 04. 2018 r.

 1. Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza – Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Pamiętajmy o powołanych z naszej parafii o tych którzy tu pracowali a także modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Zapraszamy na Nieszpory Wielkanocne o g. 1600.
 2. W poniedziałek obchodzimy uroczystość św. Wojciecha Głównego patrona Polski.
 3. W tym tygodniu we wtorek na g. 18:00 zapraszamy wszystkie Dzieci Komunijne I Rodziców na Mszę Św.
 4. Zapraszamy na katechezę dla dorosłych we wtorek, 24 kwietnia, po Mszy św. wieczornej, do sali św. Anny. Temat: Kult świętych. Zapraszamy na wieczór Biblijny w  środę, 25 kwietnia, po Mszy św. wieczornej, do salki na probostwie.
 5. Katechumeni grupy O. Waldemara mają swoje spotkanie w środę, 25 kwietnia, o godz. 1700, w sali św. Anny.
 6.  W środę Święto św. Marka Ewangelisty. Dzień modlitwy o urodzaje. Zapraszamy na Mszę św. poranną gdzie na początku mszy będzie procesja do krzyża misyjnego z litanią do Wszystkich Świętych z modlitwami o urodzaje.
 7. W czwartek Msza św. Szkolna. Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież. Obecność obowiązkowa.
 8.  W piątek 20.04. o g. 19:00 zapraszamy całą młodzież naszej parafii a szczególnie katechumenów, którzy przynoszą indeksy, na Mszę Młodzieżową.
 9.  Zapowiedzi przedmałżeńskie: Ochmann Krzysztof, Staniszcze Wielkie – Tyślik Kinga, Zawadzkie / zap. 3; Kałuża Jacek, Żędowice – Kupka Manuela, Zawadzkie / zap. 1.
 10. Polecamy do nabycia i przeczytania prasę katolicką: GOŚĆ NIEDZIELNY, APOSTOŁ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO, MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY dla dzieci. Z porządkiem nabożeństw prosimy się zapoznać w gablocie lub gazetce parafialnej.
 11. Przypominamy, że jest Organizowana jest pielgrzymka jednodniowa do Sanktuarium w Czernej koło Chrzanowa i Krzeszowic dnia 28.04.2018. wyjazd ok. g. 07:00 a powrót w godzinach wieczornych kosz przejazdu 30 zł. Dodatkowo na własne wydatki. Zapraszamy chętnych. Jako opiekun pojedzie o. Błażej. Są jeszcze wolne miejsca.

Wdzięczni za modlitwę i wszelkie wyrazy życzliwości życzymy obfitego błogosławieństwa Bożego.

III Niedziela Wielkanocna 15. 04. 2018 r.

 1. Dzisiaj Serdecznie zapraszamy na Nieszpory Wielkanocne ze śpiewaną o g. 1600. Dzisiaj Kolekta na potrzeby inwestycyjne naszego kościoła. Bóg zapłać za wszelkie ofiary. Dzisiaj rozpoczynamy X Tydzień Biblijny. Zapraszamy do czytania Pisma Św.
 2. W tym tygodniu we wtorek na g. 18:00 zapraszamy wszystkie Dzieci Komunijne I Rodziców na Mszę Św.
 3. Zapraszamy na Katechezę Dla Dorosłych w wtorek po Mszy św. wieczornej, do sali św. Anny. Zapraszamy na wieczór Biblijny w środę, po Mszy św. wieczornej, do salki na probostwie.
 4.  Grupa katechumenów O. Lucjan ma swoje spotkanie we wtorek, 17 kwietnia o godz. 19:00. 
 5.  W czwartek Msza św. Szkolna. Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież. Obecność obowiązkowa.
 6.  W piątek 20.04. o g. 19:00 zapraszamy całą młodzież naszej parafii a szczególnie katechumenów, którzy przynoszą indeksy, na Mszę Młodzieżową.
 7.  Zapowiedzi przedmałżeńskie:
 8. Ochmann Krzysztof, Staniszcze Wielkie – Tyślik Kinga, Zawadzkie / zap. 2.
 9. Polecamy do nabycia i przeczytania prasę katolicką: GOŚĆ NIEDZIELNY, APOSTOŁ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO, MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY dla dzieci. Z porządkiem nabożeństw prosimy się zapoznać w gablocie lub gazetce parafialnej.
 10.  W przyszłą niedzielę obchodzimy Niedzielę Dobrego Pasterza i rozpoczynamy 55 Tydzień Modlitw o Powołania
 11.  Pielgrzymka przewodników kalwaryjskich na Górę św. Anny (21-22.04)
 12.  Organizowana jest pielgrzymka jednodniowa do Sanktuarium w Czernej koło Chrzanowa i Krzeszowic dnia 28.04.2018. wyjazd ok. g. 07:00 a powrót w godzinach wieczornych kosz przejazdu 30 zł. Dodatkowo na własne wydatki. Zapraszamy chętnych. Jako opiekun pojedzie o. Błażej.

 Wdzięczni za modlitwę i wszelkie wyrazy życzliwości życzymy obfitego błogosławieństwa Bożego.

II Niedziela Wielkanocna – Miłosierdzia Bożego 08 kwietnia 2018 r.

 1. Dzisiaj przypada Święto Bożego Miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy na uroczyste nabożeństwo ze śpiewaną Koronką do Bożego Miłosierdzia o g. 1600.
 2. W poniedziałek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego 04. Jest to też Dzień Świętości Życia, dlatego będzie też możliwość rozpoczęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. Odpowiednie formularze są dostępne z tyłu kościoła, a potem na Mszy wieczornej złożymy do koszyczka tę małą uciętą karteczkę i wspólnie rozpoczniemy to piękne dzieło. Zobowiązujemy się do 1 dziesiątki różańca dziennie i modlitwy codziennej oraz kto chce do dodatkowej praktyki pokutnej. Zachęcamy Was do podjęcia tego trudu.
 3. W tym tygodniu wszystkie dzieci i komunijne i szkolne zapraszamy na Mszę św. szkolną w poniedziałek w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego na g. 18:00.
 4. Zapraszamy na katechezę dla dorosłych w wtorek po Mszy św. wieczornej, do sali św. Anny. Temat: Niewierzący a dobro. Zapraszamy na wieczór Biblijny w środę, po Mszy św. wieczornej, do salki na probostwie. Temat: Księgi Machabejskie – ciąg dalszy.
 5. Grupa katechumenów O. Waldemara ma swoje spotkanie w środę, 11 kwietnia o godz. 1700w sali św. Anny. 
 6.  W środę 11.04. Emaus Kapłańskie w Jemielnicy czyli wielkanocne spotkanie wszystkich kapłanów z Biskupem.
 7.  Odwiedziny Chorych przez kapłana będą dopiero 05.05.(sobota od g. 08:30)
 8.  Zapowiedzi przedmałżeńskie:
 9. Wenerski Tomasz, Kielcza – Alicja Błachowicz, Zawadzkie/ zap. 3; Foks Janusz, Zawadzkie – Aleksandra Białkowska, Zawadzkie / zap. 3; Ochmann Krzysztof, Staniszcze Wielkie – Tyślik Kinga, Zawadzkie / zap. 1.
 10. Polecamy do nabycia i przeczytania prasę katolicką: GOŚĆ NIEDZIELNY, APOSTOŁ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO, MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY dla dzieci. Z porządkiem nabożeństw prosimy się zapoznać w gablocie lub gazetce parafialnej.
 11. W przyszłą niedzielę (15.04.-3 miesiąca) Kolekta Specjalna (inwestycyjna) na potrzeby kościoła i plebani.
 12.  Niech Chrystus Zmartwychwstały obdarzy Was Wszystkich hojnie swoim błogosławieństwem!

Uroczystość Zmartwychwstania 01 kwietnia 2018 r.

 1. Dzisiaj UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO WIELKANOC. Niech radość wielkanocnego Alleluja przesłoni nam smutek grzechu i opromieni nasze życie nadzieją radości nieskończonej w niebie. O godzinie 1600 zapraszamy na Uroczyste Nieszpory Wielkanocne. Z racji Nowenny do Miłosierdzia Bożego zapraszamy też na Koronkę do Miłosierdzia o g. 1545. Przez cały tydzień będziemy przeżywać oktawę wielkanocną, wiec każdy dzień jest jak uroczystość. Z tego też powodu nie ma też postu w piątek.
 2. W tym tygodniu nie będzie jeszcze Mszy szkolnych. Zapraszamy na katechezę dla dorosłych we wtorek, 3 kwietnia, po Mszy św. wieczornej, do sali św. Anny. Temat: Nie wódź nas na pokuszenie. Zapraszamy na wieczór Biblijny w  środę, 4 kwietnia, po Mszy św. wieczornej, do salki na probostwie.
 3. W przyszłą niedzielę przypada Święto Bożego Miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy na uroczyste nabożeństwo ze śpiewaną Koronką do Bożego Miłosierdzia o g. 1600.
 4. Zapowiedzi przedmałżeńskie: Wenerski Tomasz, Kielcza – Alicja Błachowicz, Zawadzkie/ zap. 2; Foks Janusz, Zawadzkie – Aleksandra Białkowska, Zawadzkie / zap. 2
 1. Chcemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tych uroczystych dni. Nie chcemy wymieniać kogokolwiek, by nikogo nie pominąć a osób tych było wiele i każdy dołożył swoją cegiełkę. Bez Was nie było by tak pięknie i uroczyście. Niech Chrystus Zmartwychwstały będzie Wam światłem w codziennym życiu.
 2. Polecamy do nabycia i przeczytania prasę katolicką: GOŚĆ NIEDZIELNY, APOSTOŁ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO, MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY dla dzieci. Z porządkiem nabożeństw prosimy się zapoznać w gablocie lub gazetce parafialnej.
 3. Za tydzień w poniedziałek 09.04. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego .Jest to też Dzień Świętości Życia, dlatego będzie też możliwość rozpoczęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. Odpowiednie formularze są dostępne z tyłu kościoła, a potem na Mszy wieczornej złożymy do koszyczka tę małą uciętą karteczkę i wspólnie rozpoczniemy to piękne dzieło. Zobowiązujemy się do 1 dziesiątki różańca dziennie i modlitwy codziennej oraz kto chce do dodatkowej praktyki pokutnej. Zachęcamy Was do podjęcia tego trudu. 
 4. Niech Chrystus Zmartwychwstały obdarzy Was Wszystkich hojnie swoim błogosławieństwem!

Niedziela Męki Pańskiej – Palmowa  25.03.2018r.

 1. Dzisiaj o godzinie 1600 zapraszamy na ostatnie Gorzkie Żale i kazanie pasyjne. Przypominamy jeszcze, że dzisiaj nasz Parafialny Zespół Caritas przed kościołem oferuje palmy. Ofiary przeznaczone są na Caritas. Dzisiaj zbieramy również ofiary do puszek na pomoc ofiarom kataklizmu w Grecji. Bóg Zapłać!
 2. Zmarł tato naszego ojca proboszcza. Pogrzeb będzie w Poniedziałek 26.03.2018 w Kotulinie o godz. 11:00. Z naszej parafii będzie jechał autokar. Jeśli ktoś chciałby jechać może zapisać się w zakrystii. Wyjazd autokaru w Poniedziałek o 9:50 z parkingu przy Kościele.
 3. W wtorek 27.03. od godziny 8:00 prosimy pomocników do ustawienia Bożego Grobu. W sobotę o godzinie 1600 prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła na Wielkanoc! Z góry – Bóg zapłać!
 4. W Wielkim Tygodniu nie będzie Mszy szkolnych, katechezy dla dorosłych, ani nie będzie czynna kancelaria parafialna. We wtorek i w środę Msze będą tylko rano o 700.
 5. Zapowiedzi przedmałżeńskie: Wenerski Tomasz, Kielcza – Alicja Błachowicz, Zawadzkie/ zap. 1; Foks Janusz, Zawadzkie – Aleksandra Białkowska, Zawadzkie / zap. 1

Okazja do Spowiedzi świętej – rano przed Mszami oraz:

Dzieci zapraszamy w poniedziałek od godziny 1600.

We wtorek popołudniu i wieczorem będziemy spowiadać w Kolonowskim.

Dorośli mogą się wyspowiadać w środę podczas Nabożeństw: o 1030 (osoby starsze), 1500 (kobiety) i 1900 (mężczyźni). Bardzo prosimy być na całym nabożeństwie. Będzie ośmiu kapłanów. W kościele Św. Rodziny nabożeństwa będą o 900 i 1630. Przypominamy, że od Mszy Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek zaczynają się nasze największe święta.

TRIDUUM PASCHALNE.

W Wielki Czwartek o godzinie 1600 będzie Msza Wieczerzy Pańskiej dla dzieci. Prosimy przynieść skarbonki z jałmużną postną. Bóg zapłać za każdą ofiarę! Msza Wieczerzy Pańskiej dla dorosłych będzie o 1800. Komunia św. będzie pod dwoma postaciami. Po Mszy można pozostać na chwilę adoracji przy „Ciemnicy”.

W Wielki Piątek obowiązuje ścisły post (jemy mało, raz do syta i bez potraw mięsnych).
 O godzinie 800 odmówimy wspólnie poranną jutrznię. Potem udamy się do Chorych i Seniorów z Komunią świętą. Prosimy ich zapisać w zakrystii. Panowie Nadzwyczajni Szafarze zaniosą im Komunię w święta. Wielkopiątkowa Droga Krzyżowa będzie o 1200. O godzinie 1500 rozważymy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Liturgia Męki Pańskiej będzie o 1600 dla dzieci i o 1800 dla dorosłych. Przez całą noc będzie można adorować przy Bożym Grobie. Plan podano w gazetce i gablocie i na stronie internetowej. U nas – w kościele Serca Pana Jezusa – chcemy trwać więcej przy Bożym Sercu, aby Go przepraszać i uwielbiać za siebie i innych.

W Wielką Sobotę rano o 900 zapraszamy na wspólnie odmawianą jutrznię. Święcenie pokarmów będzie o 1100, 1200, 1300 i 1400 (zawsze o pełnej godzinie). Wieczorem o 2100 rozpoczną się uroczystości Wigilii Paschalnej. Początek będzie na dworze (przynosimy ze sobą świece): przy ognisku poświęcimy Paschał i potem za tym Światłem wejdziemy w procesji do kościoła zapalając coraz więcej świateł. Podczas Liturgii poświęcimy wodę do Chrztu i do domów. Odnowimy przymierze Chrzcielne i będziemy uczestniczyć w Eucharystii w intencji Parafian i Gości.  Zabrzmią dzwony. Na koniec będzie Procesja Rezurekcyjna. Zapraszamy orkiestrę parafialną i Was wszystkich Drodzy Parafianie!

WIELKANOC zgromadzi nas przy Chrystusie Zmartwychwstałym liczniej niż zwykle. To nas wszystkich cieszy! Zachęcamy jednocześnie, aby pilnować procesji do Komunii św. W Poniedziałek Wielkanocny przybędzie do nas ok. g. 1430 Procesja Konna.

 1. Polecamy do nabycia i przeczytania prasę katolicką: GOŚĆ NIEDZIELNY, APOSTOŁ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO, MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY dla dzieci. Z porządkiem nabożeństw prosimy się zapoznać w gablocie lub gazetce parafialnej.
 2. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego została przeniesiona na 09.04. Jest to też Dzień Świętości Życia dlatego będzie też możliwość rozpoczęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. Odpowiednie formularze będą dostępne w tygodniu z tyłu kościoła, a potem na Mszy wieczornej złożymy je i wspólnie rozpoczniemy to piękne dzieło. Zachęcamy Was do podjęcia tego trudu.

Ogłoszenia V Niedziela WP. 18.03.2018 r.

 1. Dzisiaj o g. 16:00, zapraszamy na Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. na g. 16:00.
 2. Zapraszamy na katechezę dla dorosłych we wtorek, 20 marca po Mszy św. wieczornej, do sali św. Anny. Temat: Zbawienie poza Kościołem.
 3. W poniedziałek 19.03. przypada Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.
 4. We wtorek o g. 18:00, Msza dla Dzieci komunijnych.
 5. Spotkania dla Bierzmowanych z o. Waldemarem we wtorek o g. 17:00.
 6. W tygodniu nie będzie Kręgu Biblijnego.
 7. W czwartek Msza św. Szkolna. Obecności wszystkich dzieci szkolnych i młodzieży szkolnej obowiązkowa.
 8. W piątek o g. 17:15 zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Wypominki o g. 17:00, które można składać do koszyczka. Zachęcamy wszystkich do udziału i dzieci i młodzież i dorosłych.
 9. Odwiedziny Chorych w tym miesiącu przez kapłana w tym miesiącu będą w Wielki Piątek 31.03.
  od g. 900. Można już Zapisywać chorych w Zakrystii.
 10. Polecamy do nabycia i przeczytania prasę katolicką. Z porządkiem nabożeństw prosimy się zapoznać w gablotce przykościelnej. Przyjmujemy intencje Msze św. na rok 2018 w godzinach kancelarii.
 11. Zapowiedzi: Paweł Ponitka, Wrocław, Klaudia Korpyś, Kościelec / zap. 3; Marcin Pasiński, Jelenia Góra, Klaudia Knol, Zawadzkie / zap. 3.
 12. Wszystkich, którzy w najbliższym czasie będą rodzicami chrzestnymi, zapraszamy na nauki przed chrzcielne do kancelarii w sobotę 24.04 o g. 16:00.
 13. Parafialny Zespół Caritas informuje, że w Niedzielę Palmową 25.03. przed każdą Mszą św. przed kościołem, będzie możliwość zakupu palm do poświęcenia.
 14. Dzień Skupienia dla Czcicieli Miłosierdzia Bożego został przesunięty na dzień 07.04.2018 (sobota) o g. 15:00 w parafii Św. Rodziny w Zawadzkiem.
 15. Przypominamy o Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. EDK Rejonu Zawadzkie rozpocznie się 23 marca – Mszą Świętą o godzinie 21.00 w kościele pw. NSPJ w Zawadzkiem, a po Mszy wyruszamy na jedną z przygotowanych tras: – trasa I patron św. Józef – zakończenie w Jemielnicy; – trasa II patron św. o. Pio – zakończenie przy kościele pw. św. Rodziny w Zawadzkiem. Rejestrujemy się na stronie internetowej gdzie otrzymujemy wszystkie konieczne informacje. Jeśli potrzebujesz chwili dla siebie, na przemyślenia. Może masz do podjęcia ważne decyzje, albo po prostu chcesz sprawdzić, czy sprostasz wyzwaniu – nie zwlekaj. Organizatorzy

 Dziękując za wszelkie wyrazy życzliwości, pamięci oraz wsparcia. Nie Bóg Was Błogosławi i Strzeże.

Ogłoszenia IV Niedziela WP. Laetare 11.03.2018 r.

 1. Dzisiaj przypada Niedziela Radości zwiastująca połowę przygotowań do Świąt Wielkanocnych. Popołudniu zapraszamy na Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. na g. 16:00.
 2. W tym tygodniu nie będzie Mszy dla Dzieci komunijnych ani Mszy Szkolnej ale za to zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież na Drogę Krzyżową ulicami miasta.
 3. Spotkania dla Bierzmowanych z o. Wiktorem w poniedziałek o 19:00, a z o. Lucjanem we wtorek o g. 19:00. Obowiązkowo.
 4. W tygodniu nie będzie Katechezy dla Dorosłych ani Kręgu Biblijnego.
 5. Spotkanie Organizacyjne dla Rodziców Dzieci Komunijnych w środę o g. 19:00 w Sali św. Anny.
 6. Pragniemy wszystkich parafian i gości zaprosić na Drogę Krzyżową Ulicami Miasta, w piątek 16.03. Wyruszamy z kościoła NSPJ o g. 18:00. Z tego powodu Msza wieczorna będzie o g. 17:00. Przyjdźmy chętnie dając świadectwo naszej wiary.
 7. Polecamy do nabycia i przeczytania prasę katolicką. Z porządkiem nabożeństw prosimy się zapoznać w gablotce przykościelnej. Przyjmujemy intencje Msze św. na rok 2018 w godzinach kancelarii.
 8. Zapowiedzi: Mateusz Zyzik, Zawadzkie,  Czaja Monika, Zawadzkie / zap. 3; Paweł Ponitka, Wrocław, Klaudia Korpyś, Kościelec / zap. 2; Marcin Pasiński, Jelenia Góra, Klaudia Knol, Zawadzkie / zap. 2.
 9. Diecezjalny Duszpasterz Żywego Różańca ks. Mariusz Sobek zaprasza na  rekolekcje dla Zelatorów Żywego Różańca z diecezji opolskiej. Odbędą się one w dniach 16-18 marca 2018 r. (piątek – niedziela) w Diecezjalnym Domu Formacyjnym w Raciborzu – Miedoni. Rozpoczęcie o godz. 17.00. Zapisy odbywają się drogą e-mailową: msobek@poczta.fm
 1. Przypominamy o Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. EDK Rejonu Zawadzkie rozpocznie się 23 marca – Mszą Świętą o godzinie 21.00 w kościele pw. NSPJ w Zawadzkiem, a po Mszy wyruszamy na jedną z przygotowanych tras:

 – trasa I patron św. Józef – zakończenie w Jemielnicy                                                                                                                         

 – trasa II patron św. o. Pio – zakończenie przy kościele pw. św. Rodziny w Zawadzkiem. Rejestrujemy się na stronie internetowej gdzie otrzymujemy wszystkie konieczne informacje.

Jeśli potrzebujesz chwili dla siebie, na przemyślenia. Może masz do podjęcia ważne decyzje, albo po prostu chcesz sprawdzić, czy sprostasz wyzwaniu – nie zwlekaj. Organizatorzy

 Dziękując za wszelkie wyrazy życzliwości, pamięci oraz wsparcia. się czas pokuty i umartwienia nie Bóg obdarzy swoją łaską.

Ogłoszenia III Niedziela W P. 04.03.2018 r.

 1. Popołudniu zapraszamy na Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. na g. 16:00.
 2. Zapraszamy na wieczór Biblijny wyjątkowo w czwartek, 22 lutego, po Mszy św. wieczornej, do salki na probostwie.
 3. We wtorek  zapraszamy Dzieci komunijne i ich rodziców na Msze św. o g. 18:00
 4. W czwartek na g. 18:00, zapraszamy dzieci i młodzież na Mszę św. Szkolną.
 5. W czwartek 08.03., g. 8:00, zapraszamy wszystkich Seniorów naszej parafii na Mszę św. i potem spotkanie w Sali św. Anny.
 6. W piątek o g. 17:15 zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Wypominki o g. 17:00, które można składać do koszyczka. Zachęcamy wszystkich do udziału i dzieci i młodzież i dorosłych.
 7. Zapraszamy na katechezę dla dorosłych w tym tygodniu wyjątkowo w piątek, 9 marca, po Mszy św. wieczornej, do sali św. Anny. Temat: Granice posłuszeństwa.
 8. Polecamy do nabycia i przeczytania prasę katolicką. Z porządkiem nabożeństw prosimy się zapoznać w gablotce przykościelnej. Przyjmujemy intencje Msze św. na rok 2018 w godzinach kancelarii.
 9. Zapowiedzi: Mateusz Zyzik, Zawadzkie,  Czaja Monika, Zawadzkie / zap. 2; Paweł Ponitka, Wrocław, Klaudia Korpyś, Kościelec / zap. 1; Marcin Pasiński, Jelenia Góra, Klaudia Knol, Zawadzkie / zap. 1.
 10. Zapraszamy serdecznie Młodzież i Wszystkich chętnych  Parafian na Wieczór – Uwielbienia w sobotę 10.03. 2018 o g. 20:00 do naszego kościoła. Towarzyszyć nam będzie zespół instrumentalno – wokalny. Będzie adoracja, możliwość sakramentu pokuty a także po wszystkim zapraszamy na ciepłą herbatkę i ciasteczko do Sali św. Anny. Młodzież katechumenalna wszystkich roczników przychodzi Obowiązkowo!
 11. Razem z założycielem Stowarzyszenia WIOSNA – księdzem Jackiem WIOSNĄ Stryczkiem oraz z Męską Stroną Rzeczywistości zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową. Ekstremalna Droga Krzyżowa to wyzwanie – ponad 40 kilometrowa wędrówka w nocy, w samotności i milczeniu. Człowiek zdany jest wyłącznie na siebie i własne siły. Dostaje do ręki mapę i rozważania – 14 stacji męki Jezusa. Doświadcza bólu, zmęczenia, ale dzięki temu sprawdza i przekracza siebie. To ćwiczenie fizyczne i duchowe, po którym każdy może zostać odmieniony. W tym roku to już 10 edycja, w ubiegłym w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej wzięło udział ponad 50 tysięcy osób. Chcemy, aby w tym roku było nas jeszcze więcej. EDK Rejonu Zawadzkie rozpocznie się 23 marca – Mszą Świętą o godzinie 21.00 w kościele pw. NSPJ w Zawadzkiem, a po Mszy wyruszamy na jedną z przygotowanych tras:
 12.  – trasa I patron św. Józef – zakończenie w Jemielnicy                                                                                                                          
 13.  – trasa II patron św. o. Pio – zakończenie przy kościele pw. św. Rodziny w Zawadzkiem
 14. Jeśli potrzebujesz chwili dla siebie, na przemyślenia. Może masz do podjęcia ważne decyzje, albo po prostu chcesz sprawdzić, czy sprostasz wyzwaniu – nie zwlekaj. Organizatorzy
 15.  Dziękując za wszelkie wyrazy życzliwości, pamięci oraz wsparcia. się czas pokuty i umartwienia nie Bóg obdarzy swoją łaską.
 16.  

Ogłoszenia II Niedziela W. P. 25.02.2018 r.

 1. Popołudniu zapraszamy na Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. na g. 16:00. Dzisiaj przypada Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, tzw. Niedziela Ad gentes. Przeżywamy ją pod hasłem: Uczniowie – Misjonarze mocą Ducha Świętego. Chcemy wspomóc misjonarzy również materialnie. Dlatego będzie zbierana ofiara do puszek przed kościołem.
 2. W tym tygodniu wyjątkowo nie będzie Katechezy dla Dorosłych ani Kręgu Biblijnego.
 3. We wtorek zapraszamy Dzieci komunijne i ich rodziców na Msze św. o g. 18:00
 4. W czwartek na g. 18:00, zapraszamy dzieci i młodzież na Mszę św. Szkolną.
 5. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca pamiętamy o odnowie duchowej. Spowiedź będzie w te dni jak zwykle godzinę wcześniej przed Mszą św. wieczorną. W czwartek zapraszamy dzieci i młodzież z klas IV i wyższych. W piątek spowiedź będzie już od g. 16:00. W piątek nie będzie po Mszy wieczornej Adoracji N. S.
 6. W piątek o g. 17:15 zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej możemy zyskać odpust zupełny lub cząstkowy i możemy go ofiarować za naszych zmarłych. Wypominki o g. 17:00, które można składać do koszyczka. Zachęcamy wszystkich do udziału i dzieci i młodzież i dorosłych.
 7. W sobotę Odwiedziny Chorych od g. 8:30. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii.
 8. W I Sobotę 03.03., zapraszamy wszystkich chętnych na Nabożeństwo Wynagradzające NS NMP. Na g. 15:00.
 9. Polecamy do nabycia i przeczytania prasę katolicką. Z porządkiem nabożeństw prosimy się zapoznać w gablotce przykościelnej. Przyjmujemy intencje Msze św. na rok 2018 w godzinach kancelarii.
 10. Wyższe Seminarium Opolskie organizuje Rekolekcje dla chłopców pt. „ Bóg szuka Ciebie” w dniach od 2-4 marca 2018 r. Wszystkie szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej seminarium lub na facebooku. Zapraszamy serdecznie.
 11. Zapowiedzi: Mateusz Zyzik, kaw. Kat. zam. Zawadzkie / Czaja Monika, panna i kat. zam. Zawadzkie / zap. 1

Dziękując za wszelkie wyrazy życzliwości, pamięci oraz wsparcia. się czas pokuty i umartwienia nie Bóg obdarzy swoją łaską.

 

Strona Parafialna