Ogłoszenia

Znalezione obrazy dla zapytania modlitwa o jedność chrześcijan obrazy

 

 

Uroczystość Zmartwychwstania 21.04. 2019 r.

 1. Dzisiaj UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO WIELKANOC. Niech radość wielkanocnego Alleluja przesłoni nam smutek grzechu i opromieni nasze życie nadzieją radości nieskończonej w niebie. O godzinie 1600 zapraszamy na Uroczyste Nieszpory Wielkanocne. Z racji Nowenny do Miłosierdzia Bożego zapraszamy też na Koronkę do Miłosierdzia o g. 15:45. Przez cały tydzień będziemy przeżywać oktawę wielkanocną, wiec każdy dzień jest jak uroczystość. Z tego też powodu nie ma też postu w piątek.
 2. Jutro Poniedziałek Wielkanocy drugi dzień Świąt Wielkanocnych przypominamy że nie będzie nabożeństwa popołudniowego ani wieczornej Mszy świętej.
 3. W tym tygodniu nie będzie jeszcze Mszy szkolnych ani katechez dla dorosłych.
 4. W przyszłą niedzielę przypada Święto Bożego Miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy na uroczyste nabożeństwo ze śpiewaną Koronką do Bożego Miłosierdzia o g. 1600. Jest to też święto patronalne Caritas Święto Patronalne Caritas. Jest to szczególna okazja, aby podziękować Bogu za wszystkich, którzy na różne sposoby pielęgnują i praktykują wyobraźnię miłosierdzia
 5. Chcemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tych uroczystych dni. Nie chcemy wymieniać kogokolwiek, by nikogo nie pominąć a osób tych było wiele i każdy dołożył swoją cegiełkę. Bez Was nie było by tak pięknie i uroczyście. Niech Chrystus Zmartwychwstały będzie Wam światłem w codziennym życiu.
 6. Polecamy do nabycia i przeczytania prasę katolicką: GOŚĆ NIEDZIELNY, APOSTOŁ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO, MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY dla dzieci.
 7. Od wtorku na Górze św. Anny rozpocznie się Kapituła Prowincjalna gdzie omawia się najważniejsze sprawy prowincji. Trzech zakonników z naszego klasztoru bierze w niej udział, pozostanie na miejscu o. Wiktor. Bardzo prosimy też Was o modlitwę z tej intencji. Z tego powodu też nie będzie czynna kancelaria parafialna w tym tygodniu.

 Niech Chrystus Zmartwychwstały obdarzy Was Wszystkich hojnie swoim błogosławieństwem!

VI Niedziela WP – PALMOWA 14.04.2019 r.

 1. Dzisiaj Niedziela zwana – Palmową – będzie można zaopatrzyć się w palmy wykonane przez Panie z parafialnego Zespołu Caritas. Dochód będzie przeznaczony na działalność Caritasu. Serdeczny Bóg Zapłać za wsparcie. Święcimy palmy podczas każdej Mszy św.
 2. Zapraszamy na Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym na g. 16:00. Przypominamy, że w czasie nabożeństwa do koszyczka zbieramy na kwiaty do Bożego Grobu.
 3. W wtorek 16.04. od godziny 8:00 prosimy pomocników do ustawienia Bożego Grobu. Prosimy też chętnych o pomoc przy sprzątaniu kościoła na Wielkanoc! Z góry – Bóg zapłać!
 4. W Wielkim Tygodniu nie będzie Mszy szkolnych, katechezy dla dorosłych, ani nie będzie czynna kancelaria parafialna. We wtorek i w środę Msze będą tylko rano o 700.
 5. Okazja do Spowiedzi świętej – rano przed Mszami oraz: Dzieci zapraszamy w poniedziałek od godziny 1600. We wtorek popołudniu i wieczorem będziemy spowiadać w Kolonowskim.
 6. Dorośli mogą się wyspowiadać w środę podczas Nabożeństw: o 10:30 (osoby starsze), 15:00 (kobiety) i 19:00 (mężczyźni). Bardzo prosimy być na całym nabożeństwie. Będzie ośmiu kapłanów. W kościele Św. Rodziny nabożeństwa będą o 9:00 i 16:00.
 7. Odwiedziny Chorych w tym miesiącu przez kapłana w Wielki Piątek 19.04. od g. 900. Można się Zapisywać chorych w Zakrystii.

TRIDUUM PASCHALNE.

W Wielki Czwartek o godzinie 1600 będzie Msza Wieczerzy Pańskiej dla dzieci. Prosimy przynieść skarbonki z jałmużną postną. Bóg zapłać za każdą ofiarę! Msza Wieczerzy Pańskiej dla dorosłych będzie o 1800. Komunia św. będzie pod dwoma postaciami. Po Mszy można pozostać na chwilę adoracji przy „Ciemnicy”.

W Wielki Piątek obowiązuje ścisły post (jemy mało, raz do syta i bez potraw mięsnych).
 O godzinie 800 odmówimy wspólnie poranną jutrznię. Potem udamy się do Chorych i Seniorów z Komunią świętą. Prosimy ich zapisać w zakrystii. Panowie Nadzwyczajni Szafarze zaniosą im Komunię w święta. Wielkopiątkowa Droga Krzyżowa będzie o 1200. O godzinie 1500 rozważymy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. I to jest początek nowenny do Bożego Miłosierdzia. Codziennie spotykać się będziemy o 15:00 w kościele na modlitwie nowenny do przyszłej soboty.  Liturgia Męki Pańskiej będzie o 1600 dla dzieci i o 1800 dla dorosłych. Przez całą noc będzie można adorować przy Bożym Grobie. Plan podano w gazetce i gablocie i na stronie internetowej. U nas – w kościele Serca Pana Jezusa – chcemy trwać więcej przy Bożym Sercu, aby Go przepraszać i uwielbiać za siebie i innych.

W Wielką Sobotę rano o 900 zapraszamy na wspólnie odmawianą jutrznię. Święcenie pokarmów będzie o 1100, 1200, 1300 i 1400 (zawsze o pełnej godzinie). Wieczorem o 2100 rozpoczną się uroczystości Wigilii Paschalnej. Początek będzie na dworze (przynosimy ze sobą świece): przy ognisku poświęcimy Paschał i potem za tym Światłem wejdziemy w procesji do kościoła zapalając coraz więcej świateł. Podczas Liturgii poświęcimy wodę do Chrztu i do domów. Odnowimy przymierze Chrzcielne i będziemy uczestniczyć w Eucharystii w intencji Parafian i Gości.  Zabrzmią dzwony. Na koniec będzie Procesja Rezurekcyjna. Zapraszamy orkiestrę parafialną i Was wszystkich Drodzy Parafianie!

      Wielkanoc zgromadzi nas przy Chrystusie Zmartwychwstałym. Najbardziej uroczysty dzień dla chrześcijanina.

 1. Informacja 18 maja 2019 r. zaplanowana jest pielgrzymka do: Leśniowa Św. Anna  (okolice Częstochowy), Gidle oraz Częstochowa – Jasna Góra. Przewodnikiem pielgrzymki będzie o. Błażej Kurowski. Można już wpisywać się na listę w zakrystii. Koszt wyjazdu ok. 50 zł.

Ogłoszenia V Niedziela WP 07.04.2019 r.

 1. Zapraszamy na Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym na g. 16:00. Przypominamy, że w czasie nabożeństwa do koszyczka zbieramy na kwiaty do Bożego Grobu.
 2. Zapraszamy na katechezę dla dorosłych we wtorek, 9 kwietnia, po Mszy św. wieczornej, do sali św. Anny. Tematem spotkania będzie: „ Obecność Boża”. Zapraszamy na wieczór Biblijny w  środę,  10 kwietnia po Mszy św. wieczornej, do salki na probostwie. Rozważamy Księgę Dziejów Apostolskich. Grupa katechumenów O. Waldemara ma swoje spotkanie. w środę, 10 marca, o godz. 1700, w Sali św. Anny
 3. We wtorek o g. 18:00, Msza dla Dzieci komunijnych. Po Mszy św. spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych.
 4. W czwartek Msza św. Szkolna. Obecności wszystkich dzieci szkolnych i młodzieży szkolnej obowiązkowa.
 5. W piątek o g. 17:15 zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Rozpoczniemy trochę wcześniej, czytaniem wypominek o g. 16:50, które można składać w zakrystii. Zachęcamy wszystkich do udziału i dzieci i młodzież i dorosłych.
 6. Odwiedziny Chorych w tym miesiącu przez kapłana w tym miesiącu będą w Wielki Piątek 29.04. od g. 900. Można już Zapisywać chorych w Zakrystii.
 7. W przyszłą niedzielę – Palmową – będzie można zaopatrzyć się w palmy wykonane przez Panie z parafialnego Zespołu Caritas. Dochód będzie przeznaczony na działalność Caritasu. Serdeczny Bóg Zapłać za wsparcie. Poświęcenie palm będzie podczas każdej Mszy św. również w sobotę wieczorem.
 8. Informacja 18 maja 2019 r. zaplanowana jest pielgrzymka do: Leśniowa – Sanktuarium Matki Boskiej Rodzin, którym opiekują się ojcowie i bracia Paulini, Św. Anna – Sanktuarium i zakon sióstr klauzurowych (okolice Częstochowy), Gidle – Bazylika Wniebowzięcia NMP kościół klasztorny Dominikanów oraz Częstochowa – Jasna Góra. Przewodnikiem pielgrzymki będzie o. Błażej Kurowski. Można już wpisywać się na listę w zakrystii. Koszt wyjazdu ok. 50 zł.
 9. Ekstremalna Droga Krzyżowa 2019. Przypominamy i zachęcamy wszystkich, którzy pragną podjąć rozważanie Męki Pańskiej podczas rzeczywistego wysiłku fizycznego, by wyruszyli na Ekstremalną Drogę Krzyżową. Tegoroczna edycja planowana jest na 12 kwietnia, z rozpoczęciem mszą św. o godzinie 21.00 w kościele pw. NSPJ w Zawadzkiem. Szczegóły i zapisy na stronie internetowej www.edk.org.pl.

Dziękując za wszelkie wyrazy życzliwości, pamięci oraz wsparcia. Życzymy wszystkim wiele błogosławieństwa Bożego i owocnych postanowień wielkopostnych.

Ogłoszenia IV Niedziela WP – Laetare – 31.03.2019 r.

 1. Dzisiejsza niedziela zwana Laetare czyli niedzielą radości zwiastuje połowę Wielkiego postu. Zachęcamy do kontynuowania swoich postanowień wielkopostnych oraz do większej gorliwości modlitewnej w tym czasie. Zatem zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Przypominamy, że w czasie nabożeństwa do koszyczka zbieramy na kwiaty do Bożego Grobu.
 2. Zapraszamy na katechezę dla dorosłych we wtorek, 2 kwietnia, po Mszy św. wieczornej, do sali św. Anny. Temat: Jak nie troszczyć się o swoje zdrowie? Zapraszamy na wieczór Biblijny w  środę, 3 kwietnia po Mszy św. wieczornej, do salki na probostwie. Rozważamy Księgę Dziejów Apostolskich.  
 3. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca zachęcamy do comiesięcznej spowiedzi, jak zwykle przed Mszami św. Dzieci i młodzież począwszy od kl. IV ma swoją spowiedź w czwartek o g. 17:00. Zapraszamy.
 4. Msza św. Szkolna a zarazem pierwszopiątkowa w piątek o g. 18:00. Zapraszamy wszystkie dzieci: komunijne, starsze i młodzież przygotowującą się do bierzmowania.
 5. Ze względu na czytanie wypominek, drogę krzyżową w piątek będzie tylko krótkie nabożeństwo przed wystawionym Najświętszym Sakramentem po porannej i wieczornej Mszy św. Zapraszamy jednak w poniedziałek na Cichą Adorację po Mszy wieczornej i w czwartek na Godzinę św. oraz jak zwykle w sobotę na godzinę Adoracji w ciszy od g. 17:00.
 6. W piątek o g. 17:15 zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Rozpoczniemy trochę wcześniej, czytaniem wypominek o g. 16:50, które można składać w zakrystii. Zachęcamy wszystkich do udziału i dzieci i młodzież i dorosłych.
 7. W I Sobotę pragniemy wszystkich parafian zaprosić na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP o g. 15:00
 8. Ekstremalna Droga Krzyżowa 2019. Przypominamy i zachęcamy wszystkich, którzy pragną podjąć rozważanie Męki Pańskiej podczas rzeczywistego wysiłku fizycznego, by wyruszyli na Ekstremalną Drogę Krzyżową. Tegoroczna edycja planowana jest na 12 kwietnia, z rozpoczęciem mszą św. o godzinie 21.00 w kościele pw.NSPJ w Zawadzkiem. Rejon EDK Zawadzkie daje do wyboru jedną z trzech tras : Zawadzkiego – Jemielnica (41 km). 2. Zawadzkie – Zawadzkie (40 km) 3. „Droga na wzór EDK” rozpoczęcie i zakończenie w Zawadzkiem o długości 20 km. Szczegóły i zapisy na stronie internetowej www.edk.org.pl.

Dziękując za wszelkie wyrazy życzliwości, pamięci oraz wsparcia. Życzymy wszystkim wiele błogosławieństwa Bożego i owocnych postanowień wielkopostnych.

Ogłoszenia III Niedziela WP – 24.03.2019 r.

 1. Dzisiaj w ramach nabożeństwa Gorzkich Żali, pragniemy Was wszystkich zaprosić na wspólne przeżywanie Misterium Męki Pańskiej – Pasji, przygotowanej przez Teatr A z Gliwic
  o g. 15:00.
  Ufamy, że i ten sposób przekazane treści religijne pomogą nam w lepszym przeżywaniu całego Wielkiego postu jak i samej Męki i Śmierci Pana Naszego.
 2. W poniedziałek obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego tzw. Dzień Świętości Życia. Zapraszamy też do podjęcia duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Modlimy się przez 9 miesięcy gdy życie dziecka jest zagrożone. Szczegóły w folderach wyłożonych na tylnych ławkach kościoła jutro w czasie Mszy św. będzie je można złożyć do koszyczka.
 3. W tym tygodniu nie będzie Katechezy dla Dorosłych ani Biblijnego Spotkania w środę. Zapraszamy za to na Drogę Krzyżową ulicami miasta.
 4. Msza św. z udziałem Dzieci Kom. o g. 18:00. A w czwartek o g. 18:00 zapraszamy całą młodzież szkolną na ich Mszę św. a szczególnie przygotowujących się do bierzmowania.
 5. Pragniemy wszystkich parafian i gości zaprosić na Drogę Krzyżową Ulicami Miasta, w piątek 29.03. Wyruszamy z kościoła Świętej Rodziny o g. 18:00. Z tego powodu Msza wieczorna będzie o g. 17:00. Zapraszamy harcerzy do pochodni grupy przyparafialne oraz młodzież która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania by też ponieśli krzyż. Przyjdźmy chętnie dając świadectwo naszej wiary.
 6. Ekstremalna Droga Krzyżowa 2019. Zachęcamy wszystkich, którzy pragną podjąć rozważanie Męki Pańskiej podczas rzeczywistego wysiłku fizycznego, by wyruszyli na Ekstremalną Drogę Krzyżową. Tegoroczna edycja planowana jest na 12 kwietnia, z rozpoczęciem mszą św. o godzinie 21.00 w kościele pw.NSPJ w Zawadzkiem.
 7. Rejon EDK Zawadzkie daje do wyboru jedną z trzech tras Zawadzkie – Jemielnica (41 km). 2. Zawadzkie – Zawadzkie (40km) 3. „Droga na wzór EDK” rozpoczęcie i zakończenie w Zawadzkiem o długości 20km.

Szczegóły i zapisy na stronie internetowej www.edk.org.pl.

Dziękując za wszelkie wyrazy życzliwości, pamięci oraz wsparcia. Życzymy wszystkim wiele błogosławieństwa Bożego i owocnych postanowień wielkopostnych.

 

Strona Parafialna