Ogłoszenia

XXX Niedziela Zwykła – 25.10.2020 r.

 1. Zapraszamy wszystkich parafian na nabożeństwo różańcowe na g. 16:00.
 2. Okazja do Spowiedzi świętej przed Wszystkimi Świętymi:

Czwartek  29.10 , Piątek 30.10., Sobota, 31.10,

Rano przed Mszą św. i od g. 1600– 1800 i od 1830– 2000

Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pojednania.

 1. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. będą jak w niedziele, ale będzie dodatkowa Msza św. o g. 14:30 (w gazetce jest błędnie ), a nabożeństwo za zmarłych ze względu na sytuację koronowirusa i dużą ilość ludzi na cmentarzu, odbędzie się w kościele o g. 16:00.
 2. Ze względu na okoliczności pandemii, szczególnie prosimy mieszkańców naszej miejscowości by w ten dzień albo pozostali w domach albo wybrali inną godzinę.
 3. Na mocy decyzji Penitencjarii Apostolskiej w tym roku odpust zupełny za zmarłych można uzyskać pod innymi warunkami niż zwykle:
 4. Po pierwsze, odpust zupełny dla tych, którzy nawiedzają cmentarze i modlą się za zmarłych choćby tylko duchowo zwykle ustanowiony tylko w dniach od 1 do 8 listopada, można w tym roku uzyskać przez cały listopad. 
 5. Po drugie, odpust zupełny 2 listopada, ustanowiony z okazji Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych, uzyskiwany w trybie zwyczajnym tego dnia lub w niedzielę poprzedzającą bądź następną przez tych, którzy pobożnie nawiedzają kościół lub kaplicę i odmawiają tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, można w tym roku uzyskać we wszystkie dni listopada.
 6. Po trzecie: Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, aby zapobiec gromadzeniu się wielu wiernych w miejscach świętych, będą mogli uzyskać odpust zupełny pod warunkiem, że duchowo dołączą do wszystkich pozostałych wiernych, wykluczą wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mają zamiar jak najszybciej spełnić trzy zwyczajowe warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencji Ojca Świętego) oraz odmówią modlitwę za zmarłych bądź wypełnią uczynki miłosierdzia poprzez ofiarowanie Bogu cierpień i niedogodności swego życia.
 7. Od poniedziałku 2.11-08.11. codziennie o g. 1700 będziemy modlić się różaniec za wszystkich zmarłych złożonych w wypominkach. Wypominki składamy do wyłożonych koszyków przed figurą Matki Bożej.
 8. Ze względu na Wypominki i Różaniec za Zamarłych nie będzie wyjątkowo osobnego Nabożeństwa Wynagradzającego Matce Bożej. Można to uczynić indywidualnie.
 9. Polecamy do nabycia i przeczytania prasę katolicką: GOŚĆ NIEDZIELNY cena 6 zł,
 10. Odwiedziny Chorych będą przeniesione na bardziej dogodny termin.
 11. Kancelaria parafialna czynna zgodnie z ustalonym planem. Przyjmujemy intencje na przyszły rok
 12. W tym roku musieliśmy też odwołać nasze doroczne rekolekcje parafialne. Miał je głosić ks. Jerzy Niedzielski. Poprosiłem jednak by uczynił to w przyszłym roku.

Nich dobry i miłosierny Bóg wszystkim nam udzieli błogosławieństwa i umocni w wierze.

Strona Parafialna