Znalezione obrazy dla zapytania modlitwa o jedność chrześcijan obrazy

XXVII Niedziela Zwykła 08.10.2017 r.

 1. Dzisiaj serdecznie zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe o g. 1600. Przypominamy, że Październik to miesiąc modlitwy różańcowej. Bardzo serdecznie zapraszamy Was drodzy parafianie do uczestnictwa w codziennych nabożeństwach różańcowych o 1730. w tygodniu i o g. 1600 w niedzielę. Przychodźmy chętnie całymi rodzinami. W tym roku w odmawianie różańca w poszczególne dni poprowadzą grupy parafialne: poniedziałek – Caritas, wtorek – FZŚ, środa – Bractwo św. Józefa, czwartek – Rycerstwo Niepokalanej i Apostolstwo Modlitwy, piątek – Młodzież przygotowująca się do bierzmowania, sobota – Marianki, niedziela – LSO.
 2.  Dzisiaj przed kościołem Harcerze zbierają datki na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Za wszelkie ofiary złożone składamy serdeczny Bóg zapłać.
 3.  We wtorek zapraszamy Dzieci komunijne i ich rodziców na Mszę św. o g. 1800.
 4.  W zapraszamy na Katechezę dla Dorosłych we wtorek po Mszy wieczornej do Sali św. Anny, temat: „Nierozerwalność małżeństwa, czyli co powiedział i czego nie powiedział Papież Franciszek?” a w środę po Mszy wieczornej zapraszamy na Krąg Biblijny do salki na probostwie temat: „Spory w rodzinie królewskie Izraela”
 5. W czwartek zapraszamy wszystkie Dzieci i Młodzież kl. VI I VII, która się przygotowuje do bierzmowania na Mszę św. Szkolną o g. 1800.
 6. W piątek 13.10., serdecznie zapraszamy na ostatnie już w tym roku Nabożeństwo Fatimskie i Zakończenie Roku Fatimskiego. Początek o g. 1730 a Msza św. ok g. 1810, po procesji. Zapraszamy wszystkich i dzieci i młodzież i dorosłych. Rozważania poprowadzi młodzież przygotowująca się do bierzmowania.
 7. W sobotę 14.10. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych i chętnych do naszego kościoła na „Wieczór Uwielbienia” początek g. 2000.
 8. Polecamy do nabycia i przeczytania prasę katolicką: Gość Niedzielny (polecamy ciekawy artykuł „Mamo, nie wierzę”), Cuda I Łaski, Apostoł Miłosierdzia Bożego, Misyjne Drogi itp. Są też do nabycia Kalendarze Misyjne w cenie 5 zł gdzie dochód przeznaczony jest na szkoły lub domy opieki na misjach.
 9. Pielgrzymki parafialne: W sobotę 14 października Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca na Górę św. Anny. Lista jest w zakrystii można się zapisać. Zapraszamy!
 10. Zapowiedzi przedmałżeńskie

            Mirosław Utrzig, Zawadzkie – Grażyna Majzel, Kielcza / zap. 3

Wyrażamy wdzięczność za wszystkie modlitwy, ofiary i wyrazy życzliwości życzymy wiele błogosławieństwa Bożego na każdy nowy dzień.

 


XXVI Niedziela Zwykła 01.10.2017 r.

 1. Dzisiaj serdecznie zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe o g. 1600. Październik zwany miesiącem modlitwy różańcowej. Bardzo serdecznie zapraszamy Was drodzy parafianie do uczestnictwa w codziennych nabożeństwach różańcowych o g. 1730. w tygodniu i o g. 1600 w niedzielę. Przychodźmy chętnie całymi rodzinami. W tym roku w odmawianie różańca w poszczególne dni poprowadzą grupy parafialne: poniedziałek – Caritas, wtorek – FZŚ, środa – Bractwo św. Józefa, czwartek – Rycerstwo Niepokalanej i Apostolstwo Modlitwy, piątek – Młodzież przygotowująca się do bierzmowania, sobota – Marianki, niedziela – LSO.
 2. Dzisiaj także w parafii św. Rodziny obchodzimy 100-lecie istnienia parafii. Serdecznie wszystkich zapraszamy na Mszę św. o g. 1030 odprawianą przez ks. Bpa Andrzeja Czaję.
 3. We wtorek bardzo serdecznie chcielibyśmy zaprosić Was wszystkich drodzy Parafianie na Nabożeństwo TRANSITUS, czyli pamiątki śmierci naszego założyciela św. Franciszka, na g. 1930. Nabożeństwo to przygotował FZŚ. Prosimy przynieść świece! Z tego powodu Msza św. będzie przesunięta na g. 1900. I nie będzie Nabożeństwa Różańcowego.
 4. W środę 04.10., w naszym Zakonie i FZŚ. Obchodzimy Uroczystość Naszego Założyciela Św. Franciszka. Zapraszamy Was wszystkich na uroczystą Mszę św. o g. 1800.
 5. W tym tygodniu przypada I Czwartek I Piątek i I Sobota Miesiąca. Zachęcamy do sakramentu pokuty i udziału w adoracjach. W poniedziałek 02.10. Cicha po Mszy wieczornej, w czwartek Godzina święta a w piątek Adoracja po Mszy wieczornej . Spowiedź ja zawsze przed Mszami św.
 6. Nie będzie wyjątkowo w tym tygodniu katechezy dla dorosłych i wieczoru biblijnego.
 7. W czwartek zapraszamy wszystkie Dzieci i Młodzież kl. VI I VII, która się przygotowuje do bierzmowania na Mszę św. Szkolną o g. 1800.
 8. W sobotę 07.10. Odwiedziny Chorych. Początek o g. 830. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii.
 9. W sobotę także chcemy zaprosić Was drodzy parafianie na wspólną modlitwę Różaniec do Granic gdzie odmówimy wszystkie części Różańca. Początek o g. 1400. Dlatego nie będzie już Różańca o wieczorem.
 10. Polecamy do nabycia i przeczytania prasę katolicką: Gość Niedzielny (jest artykuł o parafii św. Rodziny), Cuda I Łaski, Apostoł Miłosierdzia Bożego, Misyjne Drogi itp. Są też do nabycia Kalendarze Misyjne w cenie 5 zł gdzie dochód przeznaczony jest na szkoły lub domy opieki na misjach.
 11. W przyszłą niedzielę 8 października, przed kościołem zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia będą stały harcerki z puszkami.
 12. Pielgrzymki parafialne: Pielgrzymka Różaniec do Granic do Dzierżysławia 07.10. wyjazd z parkingu przy kościele. W sobotę 14 października Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca na Górę św. Anny. Wszystkie listy i plany są w zakrystii można się zapisać. Zapraszamy!
 13. Zapowiedzi przedmałżeńskie

            Mirosław Utrzig, Zawadzkie – Grażyna Majzel, Kielcza / zap. 2

Dziękując za wszystkie modlitwy, ofiary i wyrazy życzliwości życzymy wiele błogosławieństwa Bożego na każdy nowy dzień.

 


XXV Niedziela Zwykła 24.09.2017 r.

 1. Dzisiaj Serdecznie zapraszamy na Nieszpory Niedzielne o g. 1600. Dzisiaj na Mszach św. wszystkie Małżeństwa odnowią swoje przyrzeczenia małżeńskie w ramach duchowej łączności z pielgrzymami Ogólnopolskiej Pielgrzymki Małżeństw na Jasną Górę, gdzie będą zawierzać Matce Bożej swoje sprawy: radości, ale także problemy i stojące przed nimi wyzwania.
 2. We wtorek 26.09. zapraszamy na Mszę św. o g. 1800, wszystkie Dzieci Komunijne i rodziców. Młodzież III roku przygotowania gr. O. Lucjana ma swoje spotkanie również we wtorek o g. 1900, na plebanii.
 3. Zapraszamy na katechezę dla dorosłych w tym tygodniu wyjątkowo w piątek, 6 października, po Mszy św. wieczornej, do sali św. Anny. Temat: Dary Ducha Świętego: Mądrość.
 4. W czwartek zapraszamy wszystkie Dzieci i Młodzież kl. VI I VII, która się przygotowuje do bierzmowania na Mszę św. Szkolną o g. 1800.
 5.  W przyszłą niedzielę w parafii św. Rodziny obchodzimy 100-lecie istnienia parafii. Serdecznie wszystkich zapraszamy na Mszę św. o g. 1030 odprawianą przez ks. Bpa Andrzeja Czaję.
 6. Kancelaria w tym tygodniu zamiast w czwartek będzie czynna w piątek od. 19:00-20:00.
 7. Polecamy do nabycia i przeczytania prasę katolicką: Gość Niedzielny, Cuda I Łaski, Apostoł Miłosierdzia Bożego, Misyjne Drogi itp.
 8. Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca na Górę św. Anny. W sobotę 14 października odbędzie się 2. Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca na Górę św. Anny. Towarzyszyć jej będzie motto: „Z Maryją Idźmy i głośmy Jezusa z Maryją, naszą Matką”. Rozpoczęcie o godz. 10.00, zakończenie ok. 15.30. W imieniu diecezjalnego moderatora Róż Różańcowych serdecznie zapraszamy. Chętnych prosimy o zapisanie się w zakrystii na liście.
 9. Zapowiedzi przedmałżeńskie

            Krystian Steinert, Staniszcze Wielkie – Jessika Brolik, Zawadzkie / zap. 3

            Mirosław Utrzig, Zawadzkie – Grażyna Majzel, Kielcza / zap. 1

Dziękując za wszystkie modlitwy, ofiary i wyrazy życzliwości życzymy wiele błogosławieństwa Bożego na każdy nowy dzień.

 


XXIV Niedziela Zwykła 17.09.2017 r.

 1. Dzisiaj Serdecznie zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia o g. 1600. Kolekta specjalna na potrzeby naszej parafii
 2. W poniedziałek 18.09. Święto św. Stanisława Kostki, patrona Młodzieży. W tym dniu przypada w naszej parafii coroczna całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Plan będzie wywieszony w

ADORACJA NAŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU 18.09.2017 (Poniedziałek)

08:00 ul. Powstańców Śl. 9, 10 i 11;

09:00 ul. Powstańców Śl. 13, 15, 17 i 19;

10:00 ul. Opolska 61 A, B i C;

11:00 ul. Opolska 61 D, E, F i G;

12:00 ul. Bogusławskiego, Chopina, Kurpińskiego, Osiedle Świerkle, Paderewskiego, Kilińskiego i Ziai;

13:00 ul. Dębowa, Handlowa, Kościelna, Ligonia i Opolska 45-134;

14:00 ul. Mickiewicza, Szaflika i Szymanowskiego;

15:00 ul. 1 Maja, Moniuszki, Świercz.;

16:00 ul. Kani, Miarki i Sienkiewicza;

17:00 ul. Powstańców Śl. 3, 3 A, 4, 5, 6, 7, 8;

17:50 Zakończenie adoracji i błogosławieństwo sakramentalne.

 1. Zapraszamy na Katechezę dla Dorosłych w wtorek po Mszy św. wieczornej, do sali św. Anny. Temat: Nauczycielski Urząd Kościoła Zapraszamy na wieczór Biblijny w środę, po Mszy św. wieczornej, do salki na probostwie. Temat: Księgi Machabejskie: Izrael odzyskuje niepodległość.
 2. W środę spotkanie w naszym kościele Bractwa św. Józefa rejonu Zawadzkie. Zapraszamy wszystkich chętnych mężczyzn. Rozpoczęcie Mszą św. o g. 1800, a następnie spotkanie w Sali św. Anny. Poprowadzi ks. Waldemar Musioł.
 3. Bardzo serdecznie dziękujemy Paniom z naszego parafialnego Caritas za przygotowanie dnia Seniora w miniony czwartek. Niech Bóg wam to wynagrodzi.
 4. W czwartek zapraszamy wszystkie Dzieci i Młodzież kl. VI I VII, która się przygotowuje do bierzmowania na Mszę św. Szkolną o g. 1800.
 5. W piątek zapraszamy Młodzież naszej parafii szczególnie ostatnich klas Gim. Jak też licealną i Szkół Zawodowych na spotkanie do Salki Młodzieżowej pod Klasztorem po wieczornej Mszy św. o g. 1900.
 6. W sobotę wspomnienie św. o. Pio z Pietrelciny. Zapraszamy do parafii św. Rodziny na obchody.
 7. Kancelaria czynna wg ustalonego planu jaki podany jest w gablocie i na stronie internetowej.
 8. Polecamy do nabycia i przeczytania prasę katolicką: Gość Niedzielny, Cuda I Łaski, Apostoł Miłosierdzia Bożego, Misyjne Drogi itp.
 9. Dożynki Diecezjalne w przyszłą niedzielę na Górze św. Anny początek o g. 1100.
 10. Zapowiedzi przedmałżeńskie

             Mateusz Musiał, Lewin Brzeski – Agnieszka Wójcik, Zawadzkie / zap. 3

            Krystian Steinert, Staniszcze Wielkie – Jessika Brolik, Zawadzkie / zap. 2

Dziękując za wszystkie modlitwy, ofiary i wyrazy życzliwości życzymy wiele błogosławieństwa Bożego na każdy nowy dzień.

 


XXIII Niedziela Zwykła 10.09.2017 r. (DOŻYNKI PARAFIALNE)

 1. Dzisiaj Dożynki Parafialne. Dziękujemy Bogu za plony i chleb powszedni oraz opiekę Opatrzności każdego dnia. Serdecznie zapraszamy na Nieszpory Niedzielne o g. 1600. Dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny w Opolu.
 2. W dzisiejszą niedzielę pielgrzymka srebrnych jubilatów małżeńskich , a w przyszłą niedzielę (17.09.) złotych jubilatów małżeńskich. Kościół WMSD w Opolu ul. Drzymały 1, g. 1400.
 3. W tym tygodniu przypadają kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
 4. Zapraszamy na Katechezę dla Dorosłych w wtorek po Mszy św. wieczornej, do sali św. Anny. Temat: Boża Opatrzność a zło. Katechumeni III roku gr. O. Waldemara spotkanie ma 13.09. w środę o g. 1700.
 5. W środę przypada kolejny 13-ty dzień miesiąca czcimy Matkę Bożą Fatimską i zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie o g. 1930, a później na Mszę świętą.
 6. W czwartek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, zapraszamy wszystkich Seniorów i Starszych na Mszę św. o g. 800. A następnie na poczęstunek i spotkanie przygotowane przez Panie z Caritas parafialnego.
 7. W czwartek zapraszamy wszystkie Dzieci i Młodzież kl. VI I VII, która się przygotowuje do bierzmowania na Mszę św. Szkolną o g. 1800.
 8. W piątek zapraszamy Młodzież naszej parafii szczególnie ostatnich klas Gim. Jak też licealną i Szkół Zawodowych na spotkanie do Salki Młodzieżowej pod Klasztorem po wieczornej Mszy św. o g. 1900.
 9. Kancelaria czynna wg ustalonego planu jaki podany jest w gablocie i na stronie internetowej.
 10. Polecamy do nabycia i przeczytania prasę katolicką: Gość Niedzielny, Cuda I Łaski, Apostoł Miłosierdzia Bożego, Misyjne Drogi itp.
 11. W przyszłą niedzielę kolekta specjalna na potrzeby naszej parafii.
 12. Na Górze św. Anny w dniach 14-17.09. – uroczystości odpustowe ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego z obchodami kalwaryjskimi.
 13. W Opolu w przyszłą niedzielę uroczystości kuc czci Podwyższenia Krzyża Świętego z obchodami 800-lecia miasta Opola.
 14. W przyszły poniedziałek 18.09. Święto św. Stanisława Kostki, patrona Młodzieży. W tym dniu przypada w naszej parafii coroczna całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Plan będzie wywieszony w Gablocie i podany w ogłoszeniach.
 15. Zapowiedzi przedmałżeńskie

 Mateusz Musiał, Lewin Brzeski – Agnieszka Wójcik, Zawadzkie / zap. 2

 Krystian Steinert, Staniszcze Wielkie – Jessika Brolik, Zawadzkie / zap. 1

Dziękując za wszystkie modlitwy, ofiary i wyrazy życzliwości życzymy wiele błogosławieństwa Bożego na każdy nowy dzień

XXII Niedziela Zwykła 03.09.2017 r.

 1. Serdecznie zapraszamy na Nieszpory Niedzielne o g. 1600. Dzisiaj o g. 1700 zapraszamy wszystkich uczestników i sympatyków Pieszej Pielgrzymki Opolskiej a szczególnie grupę 2 fioletową, na Mszę św. oraz na wspólne spotkanie po Mszy przy ognisku.
 2. W poniedziałek o g. 800 Msza św. Szkolna na rozpoczęcie nowego Roku Szkolnego. Zapraszamy gorąco wszystkie dzieci, grono pedagogiczne jak też i rodziców.
 3. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do g. 1930
 4. We wtorek po wieczornej Mszy św. w Kościele o g. 1845 spotkanie dla Rodziców dzieci, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii św.
 5. Zapraszamy na katechezę dla dorosłych w wtorek po Mszy św. wieczornej, do sali św. Anny. Temat: Ujrzeć Boga twarzą w twarz. Zapraszamy na wieczór Biblijny w środę, po Mszy św. wieczornej, do salki na probostwie. Temat: Księgi Machabejskie – ciąg dalszy.
 6. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Msza św. w int. Liturgicznej Służby ołtarza oraz o powołania. Po Mszy św. Godzina Święta.
 7. Przygotowanie do bierzmowania w nowym roku szkolnym. W związku z reformą szkolnictwa oraz uwzględniającymi ją wytycznymi KEP, od nowego roku szkolnego przygotowanie do bierzmowania odbywać się będzie w klasach VI, VII i VIII szkoły podstawowej. W okresie wdrażania reformy także przygotowanie do bierzmowania przez pierwsze trzy lata przyjmie „przejściową” formułę. W związku z tym w naszej diecezji: w roku szkolnym 2017/2018 pierwszym rokiem przygotowania zostaną objęte jednocześnie klasy VI i VII szkoły podstawowej; drugim rokiem przygotowania – klasa II gimnazjum, trzecim rokiem przygotowania – klasa III gimnazjum. W roku 2018 bierzmowanie przyjmą kandydaci z klas III gimnazjum. W związku z powyższym w piątek po Mszy św. wieczornej, zapraszamy do kościoła na spotkanie młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania począwszy od kl. VI i VII oraz wszystkich Rodziców tej młodzieży. Prosimy potraktować to spotkanie Obowiązkowo!
 8. W piątek przypada Święto Narodzenia NMP dlatego po Mszach św. porannej i wieczornej dokonamy Aktu Zawierzenia naszej parafii i rodzin Niepokalanemu Sercu Maryi.
 9. W przyszłą niedzielę w naszej parafii obchodzimy Dożynki Parafialne. Chcemy podziękować Bogu za tegoroczne plony oraz prosić o błogosławieństwo dla rolników i Działkowiczów. Msza św. w tej intencji będzie o g. 1100.
 10. W dniach 6-8 września 2017 r. na Jasnej Górze odbędzie się I Ogólnopolski Kongres Różańcowy. Spotkania modlitewno-naukowe pod hasłem «Różaniec ratunkiem dla świata» będą się odbywać w auli o. Kordeckiego, bazylice jasnogórskiej, kaplicy Matki Bożej oraz na placu przed szczytem jasnogórskim.Diecezjalny Moderator Żywego Różańca, ks. Mariusz Sobek, zaprasza wszystkich chętnych członków Żywego Różańca naszej diecezji (dojazd indywidualny) do udziału w nocnym czuwaniu z 7 na 8 września w kaplicy Cudownego Obrazu (w godz. od 3.30 do 4.30 czuwaniu przewodniczyć będzie diecezja opolska) oraz na Mszę św. 8 września o godz. 12.00 na Szczycie Jasnogórskim.
 11. Kancelaria już od poniedziałku 04.09 czynna będzie wg ustalonego planu jaki podany jest w gablocie i na stronie internetowej.
 12. Polecamy do nabycia i przeczytania prasę katolicką: Gość Niedzielny, Cuda I Łaski, Apostoł Miłosierdzia Bożego, Misyjne Drogi itp.
 13. Zapowiedzi przedmałżeńskie

Łukasz Świtała, Zawadzkie – Klaudia Benna, Pawonków / zap. 3

Arkadiusz Dudek, Zawadzkie – Justyna Sowa, Zawadzkie / zap. 3

Mateusz Musiał, Lewin Brzeski – Agnieszka Wójcik, Zawadzkie / zap. 1

Dziękując za wszystkie modlitwy, ofiary i wyrazy życzliwości życzymy wiele błogosławieństwa na nowy rok szkolny.

 


XXI Niedziela Zwykła 27.08.2017 r.

 1. Serdecznie zapraszamy na Nieszpory Niedzielne o g. 1600.
 2. W poniedziałek 28.08. po Mszy św. wieczornej zapraszam wszystkich którzy prowadzili grupy bierzmowanych zarówno w ostatnim roku jak i w latach poprzednich na spotkanie do Sali św. Anny, by omówić plan pracy na cały rok szkolny.
 3. We wtorek 29.08. po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie wszystkich Zelatorów Róż Różańcowych z naszej parafii do Sali św. Anny.
 4. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Zapraszamy do udziału w Sakramencie Pokuty i Eucharystii. Okazja do spowiedzi zawsze przed Mszami świętymi. Będzie też adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek- godzina święta a w piątek – adoracja godzinę po Mszy wieczornej, w poniedziałek 04.09. po Mszy wieczornej adoracja w ciszy.
 5. W sobotę 02.09. Odwiedziny chorych od g. 830. Prosimy chorych zgłaszać w zakrystii.
 6. Kancelaria już od 04.09 czynna będzie wg ustalonego planu jaki podany jest w gablocie i na stronie internetowej.
 7. W przyszłą niedzielę o g. 1700 chcielibyśmy zaprosić wszystkich uczestników i sympatyków Pieszej Pielgrzymki Opolskiej a szczególnie grupę 2 fioletową, na Mszę św. oraz na wspólne spotkanie po Mszy przy ognisku.
 8. Polecamy do nabycia i przeczytania prasę katolicką: GOŚĆ NIEDZIELNY dziś z filmem „Misja”, CUDA I ŁASKI, APOSTOŁ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO, Misyjne drogi itp. Z porządkiem nabożeństw prosimy się zapoznać w gablocie lub gazetce parafialnej.
 9. Ośrodek Pomocy Społecznej informuje o terminach wydawania żywności w okresie od września do grudnia 2017 r. Szczegóły zamieszczono na obwieszczeniu w gablocie parafialnej.
 10. Ogłoszenie społeczne Program Rodzina 500+. Rodziny, które korzystają z rządowego Programu Rodzina 500+, są zobowiązane do złożenia nowego wniosku o wypłatę tego świadczenia, aby było ono kontynuowane od 1 października 2017 r. Wnioski są przyjmowane od 1 sierpnia br. drogą elektroniczną lub osobiście w gminie. O nowych zasadach korzystania z programu ministerstwo informuje na swojej stronie internetowej: http://www.mpips.gov.pl/wsparcie-dla-rodzin-z-dziecmi/rodzina-500-plus
 11. Zapowiedzi przedmałżeńskie: 
 12. Łukasz Świtała, Zawadzkie – Klaudia Benna, Pawonków / zap. 2
 13. Arkadiusz Dudek, Zawadzkie – Justyna Sowa, Zawadzkie / zap. 2

Wszystkim Dobrodziejom za wszystkie modlitwy, ofiary i wszelkie wyrazy życzliwości oraz pozdrowienia z wakacji składamy serdeczny Bóg zapłać!

 


XX Niedziela Zwykła 20.08.2017 r.

 1. Serdecznie zapraszamy na Koronkę Do Bożego Miłosierdzia o g. 1600. Dzisiaj o g. 1500 swoje modlitwy ma FZŚ. Dzisiejsza kolekta specjalna przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Następna kolekta będzie 17 września. Z góry dziękujemy za złożone ofiary!
 2.  Pozdrawiamy wszystkich, którzy uczestniczyli w Opolskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Bardzo cieszy ich obecność i odwaga pójścia. Dziękujemy też o. Waldemarowi, przewodnikowi grupy i wszystkim, którzy z takim poświęceniem angażowali się w naszej grupie 2 fioletowej. Zapraszamy Was wszystkich na Mszę św. w int. Pielgrzymów i ich rodzin 3 września o g. 1700. Ogromne podziękowania kierujemy również do Was drodzy parafianie za tak wielkoduszne przyjęcie pielgrzymów i opiekę pomimo różnych trudności. To miłosierdzie i miłość wobec bliźniego na pewno do nas powróci.
 3. W sobotę przypada Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. W czwartek święto św. Bartłomieja Apostoła, we wtorek wspomnienie Matki Bożej Królowej.
 4. Na Górze św. Anny w dniach 25-27 sierpnia przypada odpust ku czci Aniołów Stróżów z obchodami kalwaryjskimi. Serdecznie zapraszamy, szczegóły na plakacie.
 5. Kancelaria w okresie wakacyjnym będzie czynna w czwartek od 1900 – 2000. A w naglących przypadkach bezpośrednio po Mszach św.
 6. Polecamy do nabycia i przeczytania prasę katolicką: GOŚĆ NIEDZIELNY, CUDA I ŁASKI, APOSTOŁ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO, Misyjne drogi itp. Z porządkiem nabożeństw prosimy się zapoznać w gablocie lub gazetce parafialnej.
 7. Zapowiedzi przedmałżeńskie

Łukasz Lończyk, Zawadzkie – Aneta Guzy, Zawadzkie / zap. 3

Łukasz Świtała, Zawadzkie – Klaudia Benna, Pawonków / zap. 1

Arkadiusz Dudek, Zawadzkie – Justyna Sowa, Zawadzkie / zap. 1

Wszystkim Dobrodziejom za wszystkie modlitwy, ofiary i wszelkie wyrazy życzliwości oraz pozdrowienia z wakacji składamy serdeczny Bóg zapłać!

 


XIX Niedziela Zwykła 13.08.2017 r.

 1. Serdecznie zapraszamy na Procesję ku czci MB Fatimskiej o g. 1600 a o 1700 Msza św. w int. Parafian.
 2. Pozdrawiamy wszystkich uczestniczących w naszej parafialnej pielgrzymce na Górę św. Anny. Nie było nas zbyt wiele ale myślę że nie możemy dopuścić by nasza pielgrzymka zanikła wiec dołożymy wszelkich starań by podtrzymać tę piękną tradycję.
 3. Piesza Pielgrzymka Opolska w dniach 14 – 19 sierpnia. Wyruszamy z Opola o g. 830 w poniedziałek. Chcemy też przypomnieć że do nas dotrze pielgrzymka w środę 16.08 w godzinach popołudniowych koło g. 1700. Już z góry dziękujemy za Waszą gościnność i ciepłe przyjęcie pielgrzymów. Bagaże będzie można oddać na placu kościelnym dzisiaj o g. 1900 cena 30 zł. Nabożeństwo wieczorne w środę w naszym kościele o g. 2000. A Msza św. w czwartek na polanie  w Pietraszowie o g. 830, Msza w Częstochowie na Jasnej Górze w sobotę o g. 1100.
 4. We wtorek przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Mszę św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę gdzie poświęcimy kwiaty i zioła. Zapraszamy też na nabożeństwo ku czci Matki Bożej o g. 1600.
 5. W czwartek Uroczystość św. Jacka Głównego Patrona Metropolii Górnośląskiej. W tym dniu o g. 1700 w kościele spotkanie Apostolstwa Modlitwy.
 6. Kancelaria w okresie wakacyjnym będzie czynna w czwartek od 1900 – 2000. A w naglących przypadkach bezpośrednio po Mszach św.
 7. W przyszłą niedzielę zapraszamy serdecznie na Nabożeństwo Fatimskie na g. 16:00 a potem na Mszę św.
 8. Polecamy do nabycia i przeczytania prasę katolicką: GOŚĆ NIEDZIELNY, CUDA I ŁASKI, APOSTOŁ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO, Misyjne drogi itp. Z porządkiem nabożeństw prosimy się zapoznać w gablocie lub gazetce parafialnej.
 9. 08. przypada wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego. Mamy w naszej świątyni popiersie św. Maksymiliana i grupę Rycerstwa Niepokalanej, oraz relikwie, chcielibyśmy jakoś jeszcze bardziej ożywić kultu tego świętego. Dlatego począwszy od soboty 05.08. po porannej Mszy św. modliliśmy się Nowennę do św. Maksymiliana. A w poniedziałek 14.08. po Mszach św. będzie możliwość ucałowania relikwii św. Maksymiliana Kolbego.
 10. W przyszłą niedzielę kolekta specjalna na potrzeby naszej parafii. Chcemy też poinformować, że młodzież naszej parafii pomalowała i odnowiła nasze zakrystie, a jeden z naszych parafian zrobi nam specjalny relikwiarz, firma pogrzebowa zainstalowała nam półeczkę kamienną pod popiersiem św. Maksymiliana Kolbego. Serdecznie Bóg zapłać.
 11. Zapowiedzi przedmałżeńskie

Mateusz Pawliczek, Szymiszów – Sonia Nowak, Zawadzkie / zap. 3

Łukasz Lończyk, Zawadzkie – Aneta Guzy, Zawadzkie / zap. 2

Wszystkim Dobrodziejom za wszystkie modlitwy, ofiary i wszelkie wyrazy życzliwości oraz pozdrowienia z wakacji składamy serdeczny Bóg zapłać!


 

XVIII Niedziela Zwykła 06.08.2017 r.

 1. Dzisiaj Święto Przemienienia Pańskiego. Serdecznie zapraszamy na Nieszpory niedzielne o g. 1600. 
 2. W piątek 11.08. spotykamy się jako pielgrzymi z Zawadzkiego na Rajskim Placu o g. 9:15 na Górze św. Anny. Potem będą prywatne obchody kalwaryjskie. Podane też będzie miejsce i godzina odprawiania Mszy św. a w sobotę bierzemy udział w obchodach wspólnych. Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału. 
 3. Piesza Pielgrzymka Opolska w dniach 14 – 19 sierpnia. Mamy już znaczki i legitymacje na Pieszą pielgrzymkę Opolską koszt organizacyjny 20 zł., a za bagaż to przy samochodzie. Można się już zapisywać w kancelarii parafialnej, zachęcamy gorąco.
 4. Kancelaria w okresie wakacyjnym będzie czynna w czwartek od 1900 – 2000. A w naglących przypadkach bezpośrednio po Mszach św.
 5. W przyszłą niedzielę zapraszamy serdecznie na Nabożeństwo Fatimskie na g. 16:00 a potem na Mszę św.
 6. Polecamy do nabycia i przeczytania prasę katolicką: GOŚĆ NIEDZIELNY, CUDA I ŁASKI, APOSTOŁ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO, Misyjne drogi itp. Z porządkiem nabożeństw prosimy się zapoznać w gablocie lub gazetce parafialnej.
 7. Pragniemy też przypomnieć, że rozpoczął się miesiąc modlitwy o trzeźwość oraz dobrowolnej abstynencji o napojów alkoholowych. Jeżeli ktoś chciałby podjąć taką inicjatywę bardzo gorąco zachęcamy. Prosimy nie traktować tego jako nakaz Kościoła, ale jako osobisty dobrowolny akt miłości i wynagrodzenia Jezusowi za grzechy pijaństwa i przemocy w rodzinach. Bardzo prosimy również o modlitwę za młodzież bo coraz więcej ludzi młodych sięga po narkotyki i alkohol. Nie Bóg wspiera wasze postanowienia.
 8. 08. przypada wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego. Mamy w naszej świątyni popiersie św. Maksymiliana i grupę Rycerstwa Niepokalanej, oraz relikwie, chcielibyśmy jakoś jeszcze bardziej ożywić kultu tego świętego. Dlatego począwszy od soboty 05.08. po porannej Mszy św. rozpoczniemy Nowennę do św. Maksymiliana. A w poniedziałek
 9. Zapowiedzi przedmałżeńskie

Paweł Lasończyk, Zawadzkie – Natalia Duda, Zawadzkie / zap. 3

Mateusz Pawliczek, Szymiszów – Sonia Nowak, Zawadzkie / zap. 2

Łukasz Lończyk, Zawadzkie – Aneta Guzy, Zawadzkie / zap. 1

Za wszystkie modlitwy, ofiary i wszelkie wyrazy życzliwości oraz pozdrowienia z wakacji składamy serdeczny Bóg zapłać!


 

XVII Niedziela Zwykła 30.07.2017 r.

 1. Dzisiaj serdecznie zapraszamy na Nieszpory niedzielne o g. 1600. Po nieszporach na placu kościelnym i parkingu będziemy święcić pojazdy z okazji wspomnienia patrona kierowców św. Krzysztofa. Można też wtedy złożyć ofiarę, która jest przeznaczona jako pomoc kierowców na zakup pojazdów na Misjach, w ramach akcji „ 1 kilometr za 1 grosz”.
 2.  Odpust ku czci NMP Anielskiej z Porcjunkuli przypada w środę 02.08. Odpust ten można zyskać pod zwykłymi warunkami nawiedzając jakikolwiek kościół.
 3.  Zapraszamy do wzięcia udziału w naszych pielgrzymkach: Parafialnej na Górę św. Anny w dniach 11-13 sierpnia i Pieszej Pielgrzymce Opolskiej w dniach 14 – 19 sierpnia. Mamy już znaczki i legitymacje na Pieszą pielgrzymkę Opolską koszt organizacyjny 20 zł., a za bagaż to przy samochodzie. Można się już zapisywać w kancelarii parafialnej, zachęcamy gorąco.
 4. Kancelaria w okresie wakacyjnym będzie czynna w czwartek od 1900 – 2000. A w naglących przypadkach bezpośrednio po Mszach św.
 5. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca zapraszamy do spowiedzi i uczestnictwa we Mszy św. W czwartek i Piątek po Mszy wieczornej Adoracje Naj. Sakramentu.
 6. Odwiedziny chorych w Sobotę 29. 07. Początek od g. 8.30.
 7. Pielgrzymka Motocyklistów na Górę Świętej Anny. W niedzielę 6 sierpnia 2017 r
 8. Polecamy do nabycia i przeczytania prasę katolicką: GOŚĆ NIEDZIELNY, CUDA I ŁASKI, APOSTOŁ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO, Misyjne drogi itp. Z porządkiem nabożeństw prosimy się zapoznać w gablocie lub gazetce parafialnej.
 9. W przyszłą niedzielę przypada Święto Przemienienia Pańskiego.
 10. Zapowiedzi przedmałżeńskie
 11. Szlachta Michał, Kraków – Pamela Falenta, Kraków / zap. 3

Paweł Lasończyk, Zawadzkie – Natalia Duda, Zawadzkie / zap. 2

Mateusz Pawliczek, Szymiszów – Sonia Nowak, Zawadzkie / zap. 1

Za wszystkie modlitwy, ofiary i wszelkie wyrazy życzliwości oraz pozdrowienia z wakacji składamy serdeczny Bóg zapłać!

 

XVI Niedziela Zwykła 23.07.2017 r.

 1. Dzisiaj serdecznie zapraszamy na Nieszpory niedzielne o g. 1600. Dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym przez trąbę powietrzną w naszej diecezji.
 2. Uroczystość św. Anny, głównej patronki diecezji, w tym tygodniu w środę. We wtorek też wspominamy św. Krzysztofa patrona kierowców, dlatego w przyszłą niedzielę po nieszporach 30.07. na placu kościelnym i parkingu będziemy święcić pojazdy.
 3.  Zapraszamy do wzięcia udziału w naszych pielgrzymkach: Parafialnej na Górę św. Anny w dniach 11-13 sierpnia i Pieszej Pielgrzymce Opolskiej w dniach 14 – 19 sierpnia. Mamy już znaczki i legitymacje na Pieszą pielgrzymkę Opolską koszt organizacyjny 20 zł., a za bagaż to przy samochodzie. Można się już zapisywać w kancelarii parafialnej, zachęcamy gorąco.
 4. Kancelaria w okresie wakacyjnym będzie czynna w czwartek od 1900 – 2000. A w naglących przypadkach bezpośrednio po Mszach św.
 5. Wakacyjne transmisje Mszy św. w TVP opole oraz w Radiu Doxa. TVP Opole w okresie wakacyjnym transmituje niedzielną Mszę św. z katedry opolskiej o godz. 9.00. Radiowe transmisje Mszy św. niezmiennie  proponuje Radio Doxa: od poniedziałku do piątku o 6.30 i w sobotę o 7.00 z katedry opolskiej, w niedzielę zaś o godz. 10.30 z różnych kościołów w diecezji.  
 6. Obchody ku czci św. Anny na Górze św. Anny w sobotę i niedzielę 29-30 lipca. Szczegóły na plakacie w gablicie.
 7. Pielgrzymka Motocyklistów na Górę Świętej Anny. W niedzielę 6 sierpnia 2017 r. odbędzie się XV Pielgrzymka Motocyklistów na Górę Świętej Anny. O godz. 9.00 uczestnicy zbierają się w Grocie Lurdzkiej, zaś o godz. 11.30 uroczystej Mszy św. przewodniczyć będzie Metropolita Górnośląski, ks. arcybiskup Wiktor Skworc. Po Mszy św. będzie okazja do poświęcenia motocykli.
 8. Polecamy do nabycia i przeczytania prasę katolicką: GOŚĆ NIEDZIELNY, APOSTOŁ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO, Misyjne drogi itp. Z porządkiem nabożeństw prosimy się zapoznać w gablocie lub gazetce parafialnej.
 9. Ogłoszenie: W ramach Teatralnego Lata w Zawadzkiem organizuje się Profesjonalne warsztaty sztuki teatralnej dla dzieci „Hutniczy bu(n)t w teatrze”. Zajęcia w Kinoteatrze od wtorku do czwartku 25.07-27.07. Spotkanie organizacyjne w poniedziałek o g. 10:00 w Kinoteatrze . Wstęp wolny.
 10. Zapowiedzi przedmałżeńskie

Grzegorz Krawiec, Zawadzkie – Sylwia Ludwig, Zawadzkie / zap. 3

Daniel Garcorz,  Zawadzkie – Agata Piaskowska, Zawadzkie / zap. 3

Adam Peunkert, Sternalice – Julia Junker, panna, Zawadzkie / zap. 3

Szlachta Michał, Kraków – Pamela Falenta, Kraków / zap. 2

Paweł Lasończyk, Zawadzkie – Natalia Duda, Zawadzkie / zap. 1

Za wszystkie modlitwy, ofiary i wszelkie wyrazy życzliwości oraz pozdrowienia z wakacji składamy serdeczny Bóg zapłać!

 

XV Niedziela Zwykła 16.07.2017 r.

 1. Dzisiaj serdecznie zapraszamy na Śpiewaną Koronkę do Bożego Miłosierdzia o g. 1600. Dzisiaj kolekta specjalna na potrzeby naszej Parafii.
 2.  Bardzo serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w naszych pielgrzymkach: Parafialnej na Górę św. Anny w dniach 11-13 sierpnia i Pieszej Pielgrzymce Opolskiej w dniach 14 – 19 sierpnia. Mamy już znaczki i legitymacje na Pieszą pielgrzymkę Opolską koszt organizacyjny 20 zł., a za bagaż to przy samochodzie. Można się już zapisywać w kancelarii parafialnej, zachęcamy gorąco.
 3. Kancelaria w okresie wakacyjnym będzie czynna w czwartek od 1900 – 2000. A w naglących przypadkach bezpośrednio po Mszach św.
 4. Odpust św. Anny w Oleśnie.Duszpasterze parafii pw. Bożego Ciała w Oleśnie serdecznie zapraszają na doroczny odpust ku czci św. Anny, który obchodzony będzie w dniach 29-31 lipca br. w kościele św. Anny w Oleśnie. Szczegółowy program na plakacie w załączniku 1.
 5. Wakacyjne transmisje Mszy św. w TVP opole oraz w Radiu Doxa. TVP Opole w okresie wakacyjnym transmituje niedzielną Mszę św. z katedry opolskiej o godz. 9.00. Radiowe transmisje Mszy św. niezmiennie  proponuje Radio Doxa: od poniedziałku do piątku o 6.30 i w sobotę o 7.00 z katedry opolskiej, w niedzielę zaś o godz. 10.30 z różnych kościołów w diecezji.  
 6. Pielgrzymka Motocyklistów na Górę Świętej Anny. W niedzielę 6 sierpnia 2017 r. odbędzie się XV Pielgrzymka Motocyklistów na Górę Świętej Anny. O godz. 9.00 uczestnicy zbierają się w Grocie Lurdzkiej, zaś o godz. 11.30 uroczystej Mszy św. przewodniczyć będzie Metropolita Górnośląski, ks. arcybiskup Wiktor Skworc. Po Mszy św. będzie okazja do poświęcenia motocykli.
 7. Polecamy do nabycia i przeczytania prasę katolicką: GOŚĆ NIEDZIELNY, APOSTOŁ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO, Misyjne drogi itp. Z porządkiem nabożeństw prosimy się zapoznać w gablocie lub gazetce parafialnej.
 8. Zapowiedzi przedmałżeńskie

Grzegorz Krawiec, Zawadzkie – Sylwia Ludwig, Zawadzkie / zap. 2

Daniel Garcorz,  Zawadzkie – Agata Piaskowska, Zawadzkie / zap. 2

Adam Peunkert, Sternalice – Julia Junker, panna, Zawadzkie / zap. 2

Szlachta Michał, Kraków – Pamela Falenta, Kraków / zap. 1

Za wszystkie modlitwy, ofiary i wszelkie wyrazy życzliwości oraz pozdrowienia z wakacji składamy serdeczny Bóg zapłać!


XIV Niedziela Zwykła 09.07.2017 r.

 1. Dzisiaj serdecznie zapraszamy na Nieszpory Niedzielne o g. 1600.
 2.  Przypominamy terminy naszych pielgrzymek: parafialnej na Górę św. Anny w dniach 11-13 sierpnia i Pieszej Pielgrzymce Opolskiej w dniach 14 – 19 sierpnia. Duszpasterzem w naszej Zawadzkiej grupie jest o. Waldemar. Mamy już znaczki i legitymacje na Pieszą pielgrzymkę Opolską koszt organizacyjny 20 zł., a za bagaż to przy samochodzie. Można się już zapisywać w kancelarii parafialnej, zachęcamy gorąco.
 3. Kancelaria w okresie wakacyjnym będzie czynna w czwartek od 1900 – 2000. A w naglących przypadkach bezpośrednio po Mszach św.
 4. Polecamy do nabycia i przeczytania prasę katolicką: GOŚĆ NIEDZIELNY, APOSTOŁ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO, MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY dla dzieci. Z porządkiem nabożeństw prosimy się zapoznać w gablocie lub gazetce parafialnej.
 5. Młodzież Franciszkańska z naszej parafii aktualnie przebywa na spływie kajakowym na rzece Brda z o. Wiktorem. Życzymy im wielu wspaniałych chwil.
 6. W przyszłą niedzielę (16 lipca) Kolekta specjalna na potrzeby naszej parafii a na Górze św. Anny uroczystość Matki Bożej Szkaplerznej z obchodami kalwaryjskimi.
 7. Biblioteka Miejska serdecznie zaprasza dzieci wraz z rodzicami na „ Piknik z książką”, który odbędzie się 12.07.2017 w g. 1400– 1800 na podwórku obok biblioteki. Szczegóły na plakacie.
 8. Trwa czas urlopów i okres wyjazdów wakacyjnych. Jako duszpasterze proponujemy, by ów czas, w tym roku spędzić z Maryją, jako towarzyszką naszych wakacyjnych podróży. Wystarczy przecież czasem „ Zdrowaś Maryjo…” lub dziesiątek różańca a będziemy bezpiecznie uchwyceni w rękach naszej Matki. Przypominamy też o niedzielnej Mszy św., o codziennej modlitwie oraz odpowiednim stroju w miejscach kultu religijnego i świątyniach. Życzymy bardzo udanych słonecznych wakacji. Wasi Duszpasterze !
 9. Zapowiedzi przedmałżeńskie

Daniel Janik, kawaler, Zawadzkie – Karolina Puchrowicz, panna, Turza / zap. 3

Damian Jelito, kawaler, Zawadzkie – Martyna Graca, panna, Żędowice / zap. 3

Łukasz Straszewski, Zawadzkie – Anita Balcerzak, Zawadzkie / zap. 3

Damian Zadorski, kawaler, Zawadzkie – Magdalena Opoczyńska, panna, Gwoździany / zap. 3

Grzegorz Krawiec, Zawadzkie – Sylwia Ludwig, Zawadzkie / zap. 1

Daniel Garcorz, kawaler, Zawadzkie – Agata Piaskowska, panna, Zawadzkie / zap. 1

Adam Peunkert, kawaler, Sternalice – Julia Junker, panna, Zawadzkie / zap. 1

 


XIII Niedziela Zwykła 02.07.2017 r.

 1. Dzisiaj serdecznie zapraszamy na Nieszpory Niedzielne o g. 1600.
 2. W poniedziałek po Mszy wieczornej zapraszamy na Adorację Naj. Sakramentu w ciszy.
 3. W tym tygodniu przypada I Czwartek i I Piątek Miesiąca. Przypominamy o odnowie duchowej. Okazja do spowiedzi zawsze przed Mszami św. A w piątek i sobotę od 1700. Zachęcamy do Adoracji Naj. Sakramentu.
 4. Polecamy do nabycia i przeczytania prasę katolicką: GOŚĆ NIEDZIELNY, APOSTOŁ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO, MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY dla dzieci. Z porządkiem nabożeństw prosimy się zapoznać w gablocie lub gazetce parafialnej.
 5. Przypominamy terminy naszych pielgrzymek: parafialnej na Górę św. Anny w dniach 11-13 sierpnia i Pieszej Pielgrzymce Opolskiej w dniach 14 – 19 sierpnia. Duszpasterzem w naszej Zawadzkiej grupie jest o. Waldemar. Zgłoszenia przyjmujemy w kancelarii. Mamy już znaczki i legitymacje na Pieszą pielgrzymkę Opolską koszt organizacyjny 20 zł., a za bagaż to przy samochodzie.
 6. Dzisiaj na Górze św. Anny Pielgrzymka Dzieci i rodzin.
 7. Kancelaria w okresie wakacyjnym będzie czynna w czwartek od 1900 – 2000. A w naglących przypadkach bezpośrednio po Mszach św.
 8. Zapowiedzi przedmałżeńskie

Michał Baryga, kawaler, Zawadzkie – Klaudia Poloczek, panna, Zawadzkie / zap. 3

Daniel Janik, kawaler, Zawadzkie – Karolina Puchrowicz, panna, Turza / zap. 2

Damian Jelito, kawaler, Zawadzkie – Martyna Graca, panna, Żędowice / zap. 2

Łukasz Straszewski, Zawadzkie – Anita Balcerzak, Zawadzkie / zap. 2

Damian Zadorski, kawaler, Zawadzkie – Magdalena Opoczyńska, panna, Gwoździany / zap. 2

Rozpoczął się okres urlopowy i okres wyjazdów wakacyjnych. Pragniemy też przypomnieć też o niedzielnej Mszy św., o codziennej modlitwie oraz odpowiednim stroju w miejscach kultu religijnego i świątyniach. Życzymy bardzo udanych słonecznych wakacji. Wasi Duszpasterze !

ciekawe jak to wchodzi adfadfa adfasdfasdf adsf asdf asdf asdf