Ogłoszenia

Znalezione obrazy dla zapytania modlitwa o jedność chrześcijan obrazy

 

 

 

 

 

 

Ogłoszenia – II Niedziela Adwentu  09.12.2018 r.

 1. Dzisiaj Nabożeństwo Adwentowe o g. 1600 . Dzisiaj przed Kościołem zbiórka do puszek na potrzeby Kościoła na Wschodzie.
 2. Zapraszamy na katechezę dla dorosłych we wtorek, 11 grudnia, po Mszy św. wieczornej, do sali św. Anny. Temat: Proroctwa końca świata: dlaczego nie należy im dowierzać? 
 3. W czwartek 13.12. zapraszamy wszystkich Seniorów naszej parafii na Mszę św. o g. 8:00 a potem jak zwykle poczęstunek przy kawie do Sali św. Anny.
 4. Przyjmujemy intencje Msze św. na przyszły rok w godzinach kancelarii Serdecznie zapraszamy.
 5. Kolejne odwiedziny chorych będą w wigilię 24.12.2017 r. od g. 830.
 6. Polecamy do nabycia i przeczytania prasę katolicką: Gość Niedzielny. Cuda i Łaski, Apostoł Miłosierdzia Bożego, Misyjne Drogi itp. Są też do nabycia Kalendarze w cenie 5 zł.
 7. Są też w zakrystii do nabycia świece caritas w cenie: 12 zł. – duża i 5 zł. – mała, oraz można też nabyć już opłatki wigilijne za dowolną ofiarę.
 8. Msze św. Roratnie , jako szczególny czas przygotowania do uroczystości Bożego Narodzenia. Zapraszamy Was wszystkich a szczególnie dzieci i młodzież, codziennie o g. 1800 a w soboty o g. 700. Przynośmy wszyscy lampiony jako symbol Światła Bożego co oświetla naszą drogę do Jezusa. Cieszymy się że przychodzi nas tylu i możemy uczestniczyć wspólnie w tym przygotowaniu.
 9. W przyszłą sobotę 15.12. zapraszamy wszystkich Szafarzy Komunii św. z całego dekanatu na dzień skupienia i spotkanie formacyjno – braterskie do kościoła a potem do Sali św. Anny. Początek o g. 15:00.
 10.  W przyszłą niedzielę o g. 18:00 zapraszamy wszystkich Ministrantów i Marianki z rodzicami na spotkanie adwentowe przy opłatku.
 11. Biskup Opolski Andrzej Czaja zaprasza osoby żyjące w związkach niesakramentalnych na tradycyjne nabożeństwo adwentowe ze Słowem Bożym, które odprawi w 4. Niedzielę Adwentu 23 grudnia br. o godz. 14.00 w katedrze opolskiej.
 12. W nawiązaniu do ostatniego listu Biskupa Opolskiego, w którym apelował m.in. o użycie dodatkowego talerza na stole wigilijnym dla bliźniego w potrzebie, w tym obcokrajowca, w ramach ogólnopolskiego projektu «Wigilia bez Granic», zapraszamy rodziny naszej parafii do deklarowania gotowości przyjęcia gościa – obcokrajowca, który na czas Bożego Narodzenia pozostanie w Polsce. Deklarację taką można złożyć wyłącznie na stronie internetowej: www.wigiliabezgranic.com.  

 Dziękując za wszelkie dobro, życzliwość i dar modlitwy, życzymy wszystkim dobrze przeżytego Adwentu!

Ogłoszenia – I Niedziela Adwentu  02.12.2018 r.

 1. Dzisiaj Nabożeństwo Adwentowe o g. 1600 na którym poświęcimy opłatki na stół wigilijny. Przed kościołem Panie z Parafialnego Zespołu Caritas, jak co roku będą sprzedawać ręcznie zrobione stroiki i ozdoby adwentowe i choinkowe, gdzie dochód jest przeznaczony na pomoc dla najuboższych. Bóg zapłać na wsparcie!
 2. Spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych we wtorek 4 grudnia po Mszy św. wieczornej w kościele.
 3. Zapraszamy na katechezę dla dorosłych we wtorek, 4 grudnia, po Mszy św. wieczornej, do sali św. Anny. Temat: Chrześcijanin w świecie: dialog, konflikt, kompromis? Zapraszamy na wieczór Biblijny w  środę, 5 grudnia, po Mszy św. wieczornej, do salki na probostwie. Rozważamy List św. Pawła do Rzymian. Grupa katechumenów O. Waldemara ma swoje spotkanie w środę, 5 grudnia o godz. 1700
 4. W czwartek o. g. 17:00 spowiedź św. pierwszopiątkowa dla dzieci i młodzieży. Otrzymujemy obrazki. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. Zachęcamy do sakr. pokuty.
 5. Młodzież wyjeżdżająca w najbliższy weekend z o. Wiktorem na rekolekcje na Górę świętej Anny, wyjeżdża w piątek o godz. 17:00 z parkingu przy Kościele.
 6. W sobotę 08.12., przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w g. 700, 1800. Na Mszy św. o. g. 1800 Marianki będą odnawiały swoje ślubowanie, a dzieci komunijne otrzymają medalik Matki Bożej. 
 7. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP zapraszamy też na modlitwę do naszej świątyni w tzw. „ W Godzinę Łaski” w godzinach 1200 – 1300. Modlitwy te maja charakter indywidualny.
 8. Przyjmujemy intencje Msze św. na przyszły rok w godzinach kancelarii Serdecznie zapraszamy.
 9. Kolejne odwiedziny chorych będą w wigilię 24.12.2017 r. od
  g. 10:00.
 10. Polecamy do nabycia i przeczytania prasę katolicką: Gość Niedzielny. (Adwentowy cykl będzie poświęcony 7 darom Ducha Świętego. Będzie też o zamordowanych zakonnikach i siostrach w Algierii, oraz czym się kierować przy zakupie prezentów dla bliskich).  A ponad to: Cuda i Łaski, Apostoł Miłosierdzia Bożego, Misyjne Drogi itp. Są też do nabycia Kalendarze w cenie 5 zł.
 11. Są też w zakrystii do nabycia świece caritas w cenie: 12 zł. – duża i 5 zł. – mała, oraz można też nabyć już opłatki wigilijne za dowolną ofiarę.
 12. Na ławkach z tyłu są do zabrania formularze Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP na Mszy wieczornej chcielibyśmy złożyć te deklaracje i przyrzeczenie uroczyste. Zachęcamy do podjęcia tego wezwania.
 13. Od poniedziałku rozpoczynamy Msze św. Roratnie, jako szczególny czas przygotowania do uroczystości Bożego Narodzenia. Zapraszamy Was wszystkich a szczególnie dzieci i młodzież, codziennie o g. 1800 a w soboty o g. 700. Przynośmy wszyscy lampiony jako symbol Światła Bożego co oświetla naszą drogę do Jezusa.

 Dziękując za wszelkie dobro, życzliwość i dar modlitwy, życzymy wszystkim dobrze przeżytego Adwentu!

Niedziela Chrystusa Króla 25.11.2018 r.

 1. Dzisiaj przypada Uroczystość Chrystusa Króla kończąca rok liturgiczny w Kościele. Jest to również święto patronalne LSO. W naszej parafii podczas dzisiejszego nabożeństwa o 16:00 będzie uroczyste przyjęcie do grona ministrantów i lektorów oraz poświęcenie nowego sztandaru Liturgicznej Służby Ołtarza. Serdecznie zapraszamy wszystkich na nabożeństwo, a szczególnie rodziców ministrantów i lektorów.
 2.  Dzisiaj harcerze przed kościołem zbierają ofiary do puszek na Kościół prześladowany. Za wszelkie ofiary serdeczne Bóg zapłać.
 3.  We wtorek zapraszamy wszystkie dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i ich rodziców na Msza św. dla dzieci komunijnych o godz. 1800.
 4.  Katechumeni III roku grupa o. Lucjana ma swoje spotkanie we wtorek 27.11 o godz. 19:00.
 5.  W tym tygodniu wyjątkowo nie będzie katechezy dla dorosłych oraz wieczoru biblijnego.
 6.  W czwartek zapraszamy wszystkie dzieci ze szkoły podstawowej, a szczególnie kl. VI, VII i VIII na Mszę św. Szkolną na g. 1800.
 7.  W sobotę 1 grudnia Odwiedziny Chorych początek o g. 08.30. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii. 
 8. O g. 15:00 zapraszamy na nabożeństwo wynagrodzenia za zniewagi Niepokalanego Serca NMP
 9.  Kancelaria parafialna: czynna zgodnie z ustalonym planem. Można już zamawiać Msze św. na przyszły rok. Serdecznie zapraszamy.
 10.  Przyszła niedziela będzie I Niedzielą Adwentu. ADWENT – to czas oczekiwania i przygotowania serca na narodziny Pana Jezusa. Dlatego już dziś zachęcamy do dobrego wykorzystania tego czasu poprzez spowiedź i uczestnictwo w roratach. Zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież oraz dorosłych.
 11.  Polecamy do nabycia i przeczytania prasę katolicką: GOŚĆ NIEDZIELNY, APOSTOŁ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO, MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY dla dzieci. Kalendarze które są na ławkach są w cenie 5 zł.
 12. Z porządkiem nabożeństw prosimy się zapoznać w gablocie lub gazetce parafialnej.
 13.  Są już do nabycia świece wigilijne w zakrystii w cenie: duża 12 zł., mała 5 zł.
 14.  W przyszłą sobotę wieczorem i całą niedzielę panie z naszego parafialnego Caritas będą sprzedawać wieńce adwentowe. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na bony żywnościowe dla ubogich i najbardziej potrzebujących pomocy. Z góry serdeczne Bóg Zapłać za wszelkie wsparcie.

  Za modlitwę, wszystkie wyrazy życzliwości, każde dobro oraz dary, które składacie składamy serdeczny Bóg Zapłać i polecamy Was wszystkich Dobremu Bogu w naszych modlitwach.

XXXIII Niedziela Zwykła – 18.11.2018 r.

 1. Dzisiaj w naszej parafii będzie niedziela misyjna, gdzie kolekta będzie przeznaczona na potrzeby Misji franciszkańskich, Dlatego nie będzie w tym miesiącu kolekty specjalnej na naszą parafię. Za waszą pomoc już z serca składamy serdeczne podziękowania. Zapraszamy też dzisiaj na Koronkę do Bożego Miłosierdzia na g. 16:00.
 2. Spotkanie Rady Parafialnej dzisiaj o g. 18:00.
 3.  Katecheza dla Dorosłych we wtorek 20.11. temat spotkania: Wiara, Naród, Ojczyzna. Spotkanie Biblijne w środę 21.11. Rozważamy list św. Pawła do Rzymian
 4. W tym tygodniu ze względu na program szkolny nie będzie wyjątkowo Mszy św. dla dzieci komunijnych we wtorek ani Mszy św. szkolnej w czwartek. Natomiast grupy Katechumenatu i całą młodzież naszej parafii zapraszamy na Mszę św. Młodzieżową w piątek 23.11. o g. 19:00
 5.  Ministranci i Marianki mają swoje spotkania zgodnie z planem. Zapraszamy nowych chętnych kandydatów do grona ministrantów i Dzieci Maryi.
 6. W kontynuujemy Nowennę przed Uroczystością Chrystusa Króla. Jest ona odmawiana zawsze po porannej Mszy św.
 7. Polecamy do nabycia i przeczytania prasę katolicką: GOŚĆ NIEDZIELNY, APOSTOŁ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO, MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY dla dzieci. Kalendarze które są na ławkach są w cenie 5 zł. Z porządkiem nabożeństw prosimy się zapoznać w gablocie lub gazetce parafialnej.
 8. Kancelaria parafialna: czynna zgodnie z ustalonym planem. Można już zamawiać Msze św. na przyszły rok, serdecznie Zapraszamy.
 9. W sobotę 24.11. spotkanie dla Czcicieli Miłosierdzia Bożego w Sali św. Anny o g. 15:00.
 10.  W tym tygodniu przypada wspomnienie św. Cecylii patronki muzyki kościelnej. Z tego powodu zapraszamy Organistów, Orkiestrę, Chór (również tych, którzy wcześniej śpiewali w chórze) z rodzinami na uroczystą Mszę św. w sobotę 24.11. a potem na poczęstunek i spotkanie do Sali św. Anny.
 11. W przyszłą niedzielę zostanie odczytany list biskupa opolskiego w sprawie ubogich. I będzie zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w potrzebie. Prosimy bardzo naszych Harcerzy by tę zbiórkę przeprowadzili.
 12. W przyszłą niedziele przypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. W Opolu w kościele seminaryjnym przypada doroczny dzień skupienia dla szafarzy Komunii św. Ministranci mają w tym dniu szczególne święto dlatego zapraszamy wszystkich na odnowienie przyrzeczeń ministranckich na g. 16:00 w tym dniu.
 13. Przypominamy że miesiąc Listopad jest szczególnym miesiącem pamięci o zmarłych.

 Dziękując za wszelkie wyrazy dobroci i troski a także za modlitwę prosimy naszego Zbawiciela by błogosławił nam wszystkim na każdy dzień naszego życia.

XXXII Niedziela Zwykła – 11.11.2018 r.

 1. Zakończyliśmy w naszej parafii Odnowienie Misji św. Dziękując o. Cherubinowi, cieszymy się z każdego, kto mógł przyjść i chciał uczestniczyć w tych spotkaniach. Budzi pewien niepokój tak mała liczba dzieci i młodzieży, ale to chyba kolejne zadanie przed nami na przyszłość. Niech błogosławione owoce Misji dojrzewają w Waszych sercach.
 2.  Dzisiaj obchodzimy podwójną uroczystość: Kolejną rocznicę poświęcenia naszego Kościoła, gdzie pamiętamy w modlitwie o budowniczych tej świątyni i dobrodziejach, oraz 100 – lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Jako synowie Ojczyzny winniśmy jej szacunek i troskę, pamiętajmy w modlitwie.
 3.  Dzisiaj przed naszym kościołem nasze Marianki będą sprzedawać kiermaszowo-Marcińskie pierniczki. Zachęcamy gorąco do nabycia. Zapewne będą smaczne jak co roku a tym sposobem wspomożemy ich działalność w naszej parafii i wyjazdy wakacyjne.
 4. We wtorek zapraszamy Dzieci Komunijne i ich rodziców na Mszę św. o g. 18:00. Katecheza dla Dorosłych we wtorek 13.11. temat spotkania: Święta miłości kochanej Ojczyzny. Być Katolikiem, być Polakiem. Spotkanie Biblijne w środę 14.11. Rozważamy list św. Pawła do Rzymian
 5. Katechumeni III roku grupa o. Waldemara ma swoje spotkanie w środę 14.11. o g. 17:00.
 6.  Gorąco zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież szkolną na Mszę św. Szkolną w czwartek o g. 18:00.
 7.  Ministranci i Marianki mają swoje spotkania zgodnie z planem. Zapraszamy nowych chętnych kandydatów do grona ministrantów i Dzieci Maryi.
 8. W piątek 16.11., rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Chrystusa Króla. Będzie ona odmawiana zawsze po porannej Mszy św.
 9. Polecamy do nabycia i przeczytania prasę katolicką: GOŚĆ NIEDZIELNY, APOSTOŁ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO, MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY dla dzieci. Kalendarze które są na ławkach są w cenie 5 zł. Z porządkiem nabożeństw prosimy się zapoznać w gablocie lub gazetce parafialnej.
 10. Kancelaria parafialna: czynna zgodnie z ustalonym planem. Można już zamawiać Msze św. na przyszły rok, serdecznie Zapraszamy.
 11. Spotkanie Rady Parafialnej w przyszłą niedzielę o g. 18:00.
 12. Przypominamy że miesiąc Listopad jest szczególnym miesiącem pamięci o zmarłych.
 13. Przyszła niedziela 18.11., to w naszej parafii będzie niedziela misyjna gdzie kolekta będzie przeznaczona na potrzeby Misji franciszkańskich, a okolicznościowe kazanie wygłosi o. Błażej, jako prowincjalny referent misyjny. Dlatego nie będzie w tym miesiącu kolekty specjalnej na naszą parafię. Za waszą pomoc już z serca składamy serdeczne podziękowania.

Za wszelkie dobro, modlitwy, wyrazy życzliwości składamy serdeczne podziękowania. Życzymy obfitości łask i błogosławieństwa Bożego.

XXXI Niedziela Zwykła – 04.11.2018 r.

 1. Drodzy Parafianie, rok temu o tej porze przeżywaliśmy MISJE ŚWIĘTE. Czas by odnowić w sobie te wszystkie postanowienia by nie zostały zapomniane i inspirowały nasze dalsze życie duchowe. A pomoże nam w tym Cherubin Żyłka, którego dziś serdecznie go witamy. Dlatego kierujemy do Was słowa zachęty, byśmy znaleźli czas i licznie brali udział w tym odnowieniu. Plan znajdziemy w gazetkach i na stronach internetowych. Uruchomiliśmy też stronę Facebooka naszej parafii można polubić by otrzymywać powiadomienia i aktualne informacje. Pan Jezus czeka na Ciebie ze swoim Miłosiernym Sercem!
 2.  Katechezy dla Dorosłych i Spotkania Biblijnego nie będzie w tym tygodniu.
 3.  Dzieci komunijne i Młodzież szkolną w tym tygodniu zapraszamy na spotkania rekolekcyjne od poniedziałku do środy o g. 16:00.
 4.  W czwartek 08.11. na g. 08:00, zapraszamy Seniorów naszej parafii na Mszę św. oraz specjalną naukę rekolekcyjną a potem spotkanie w Sali św. Anny z ojcem rekolekcjonistą.
 5. W piątek przypada rocznica Poświęcenia Bazyliki Lateranejskiej, Matki wszystkich kościołów.
 6. Polecamy do nabycia i przeczytania prasę katolicką: GOŚĆ NIEDZIELNY, APOSTOŁ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO, MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY dla dzieci. Kalendarze które są na ławkach są w cenie 5 zł. Z porządkiem nabożeństw prosimy się zapoznać w gablocie lub gazetce parafialnej.
 7. Kancelaria parafialna: czynna zgodnie z ustalonym planem. Można już zamawiać Msze św. na przyszły rok, serdecznie Zapraszamy.
 8.  Nawiedzając cmentarz i będąc w stanie łaski uświęcającej można uzyskać odpust zupełny za zmarłych
 9.  Od piątku 2.11-08.11. codziennie o g. 1700 będziemy modlić się różaniec za wszystkich zmarłych złożonych w wypominkach. Wypominki składamy do wyłożonych koszyków przed figurą Matki Bożej.
 10. W przyszłą niedzielę obchodzimy w naszej parafii Uroczystość Poświęcenia Własnego Kościoła – Kiermasz. Uroczysta Msza święta będzie odprawiona o g. 11:00 w int. budowniczych i dobrodziejów naszego kościoła. Zapraszam orkiestrę i wszystkie poczty sztandarowe. Obchodzimy też w ten dzień 100 rocznicę odzyskania niepodległości, módlmy się wiec za naszą Ojczyznę i dajmy temu zewnętrzny wyraz przystrajając nasze domy barwami narodowymi. Msza św. za Ojczyznę będzie odprawiona 11.11. o g. 17:00.
 11.  W przyszłą niedzielę przed naszym kościołem nasze Marianki będą sprzedawać kiermaszowo-Marcińskie pierniczki. Zachęcamy gorąco do nabycia. Zapewne będą smaczne jak co roku a tym sposobem wspomożemy ich działalność w naszej parafii i wyjazdy wakacyjne.
 12.  W parafii Św. Rodziny w Zawadzkiem spotkanie ze św. Marcinem odbędzie się w sobotę 10.XI. o g. 10:00. Serdecznie zapraszamy.

Za wszelkie dobro, modlitwy, wyrazy życzliwości składamy serdeczne podziękowania. Życzymy obfitości łask i błogosławieństwa Bożego.

Strona Parafialna