Ogłoszenia

Znalezione obrazy dla zapytania modlitwa o jedność chrześcijan obrazy

XIX Niedziela Zwykła – 11.08.2019 r.

 1. Serdecznie zapraszamy na Nieszpory Niedzielne o g. 1600.
 2. Zapraszamy na Pieszą Pielgrzymkę Opolską w dniach 12 – 17 sierpnia. (Przez naszą parafię przejdzie w środę 14.08. ok. g. 17:30). Są jeszcze znaczki i legitymacje na Pieszą pielgrzymkę Opolską koszt organizacyjny 25 zł., W tym roku opiekunami pielgrzymki są o. Waldemar i o. Wiktor. Zabieramy ze sobą śpiewniki z zeszłego roku. W środę wieczorem nie będzie mszy św. wieczornej, ale zapraszamy serdecznie na nabożeństwo z udziałem pielgrzymów na 20:00. Bagaże można złożyć dzisiaj (niedziela) o g. 18:00 na placu kościelnym, koszt 35 zł. Pielgrzymi, którzy jadą do Opola busem parafialnym odjazd będzie w poniedziałek o g. 7:30
 3. We wtorek przypada 13-ty dzień miesiąca. Zapraszamy zatem wszystkich parafian na Nabożeństwo Fatimskie na g. 18:00 a potem będzie Msza św.
 4. W środę przypada wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego męczennika. Po porannej Mszy św. będzie możliwość oddania czci relikwiom św. Maksymiliana.
 5. W czwartek Uroczystość Wniebowzięcia NMP. W tym dniu Msze św. są jak w każdą niedzielę a dodatkowo na każdej mszy św. poświęcimy zioła i kwiaty. Nie ma nabożeństwa po południu.
 6. Przypominamy i zapraszamy na pielgrzymkę Parafialną na Górę św. Anny w dniu 16 sierpnia w piątek. Można zapisywać się na miejsce w autobusie w zakrystii. Autobus wyjeżdża z placu kościelnego o g. 8:00, a o. g. 8:15 z parafii Św. Rodziny. Msza św. na Górze św. Anny będzie o g. 10:00 a potem prywatne obchody. Zapraszamy serdecznie.
 7. Plan szczegółowy obchodów Uroczystości Wniebowzięcia NMP na Górze św. Anny umieszczony jest w gablocie na plakacie i na stronie internetowej.
 8. W sobotę Uroczystość Św. Jacka głównego patrona diecezji. Szczegóły uroczystości na plakacie w gablotce.
 9. Polecamy do nabycia i przeczytania Gazetkę Parafialną i prasę katolicką: GOŚĆ NIEDZIELNY, APOSTOŁ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO, CUDA I ŁASKI oraz inne czasopisma.
 10. Kancelaria w okresie wakacyjnym czynna we czwartek od 1900 – 2000. A w naglących przypadkach bezpośrednio po Mszach św.
 11. Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego będzie 26.08.2019 r. w poniedziałek do g. 16:00. Szczegóły na ulotkach i na plakacie.
 12. W przyszłą niedzielę kolekta specjalna na potrzeby naszej parafii i klasztoru.
 13. Pielgrzymi z Medjugorie od Matki Bożej przywieźli nam prezent. Z tyłu kościoła można sobie zabrać różaniec i choć jedną dziesiątkę odmówić o pokój na świecie. Dziękujemy i zachęcamy do zabrania. Msza w intencji pielgrzymów będzie odprawiona 8.09. o g. 17:00.
 14. Trwa okres urlopowy i okres wyjazdów wakacyjnych. Przypominamy o niedzielnej Mszy św., o codziennej modlitwie oraz odpowiednim stroju w miejscach kultu religijnego i świątyniach. Życzymy Błogosławionych, bardzo udanych słonecznych wakacji.

Za wszelkie dobro, modlitwy, wyrazy życzliwości składamy serdeczne podziękowania. Życzymy obfitości łask i błogosławieństwa Bożego.

Strona Parafialna