Ogłoszenia

 XVI Niedziela Zwykła 18.07.2021 r.

 1. Dzisiaj XVI niedziela zwykła. Zapraszamy na Nieszpory Niedzielne o g. 16:30.
 2. W dniach od 19 do 23 lipca na Górze św. Anny odbywa się Święto Młodzieży. Jest to niezwykła i wspaniała wakacyjną przygodę z Bogiem, św. Franciszkiem i ludźmi. Chciejmy wspierać tę inicjatywę naszą modlitwą.
 3. Kancelaria parafialna– czynna będzie wg planu wakacyjnego tzn. w czwartek 19:00-20:00 lub bardzo naglących sprawach po Mszach porannych lub wieczornych.
 4. Polecamy do nabycia nr Gościa Niedzielnego i inne czasopisma katolickie. Z tyłu kościoła wyłożone są maseczki jednorazowe można się zaopatrzyć, ile kto potrzebuje gratisowo.
 5. Z racji przypadającego wsp. Św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących w przyszłą niedzielę 25.07., o g. 16:30 będzie nabożeństwo do św. Krzysztofa i na placu kościelnym poświęcimy wszelkie pojazdy. Można też będzie złożyć ofiarę na zakup środków transportu dla Misjonarzy „MIVA POLSKA”.
 6. Ojcowie Franciszkanie z Góry św. Anny serdecznie zapraszają w dniach 23-26 lipca na odpust ku czci św. Anny Samotrzeciej. Duszpasterze parafii pw. Bożego Ciała w Oleśnie serdecznie zapraszają na odpust ku czci św. Anny, który obchodzony będzie w dniach 23-26 lipca br. w kościele św. Anny w Oleśnie. Szczegóły na plakatach i stronach internetowych.
 7. Zapraszamy też na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę będziemy szli 2 dni (19-20.07.), bez noclegu a liczba osób w tym roku jest dowolna. Naszą grupę będzie też obsługiwał autobus więc nie będzie problemu z dojazdem lub powrotem na noc do domu. Wszelkie informacje będą przy zapisach. Zapraszamy bardzo serdecznie zapisy w kancelarii.
 8. Szanowni Państwo, Mieszkańcy Województwa Opolskiego, apeluję do wszystkich mieszkańców województwa opolskiego o udział w szczepieniach przeciwko C0VID-19. Zagrożenie czwartą falą pandemii jest realne. Najlepszą formą zabezpieczenia siebie i swojej rodziny jest szczepienie. Jak wskazują przypadki w krajach, do których dotarła już czwarta fala COVID-19, przebieg choroby u zaszczepionych jest łagodny, a przypadki śmiertelne występują niemal wyłącznie u osób niezaszczepionych. Dlatego zwracam się z wielką prośbą o jak najszybsze przyjęcie szczepionki przeciwko COVID-19. Wojewoda Opolski Sławomir Kłosowski.
 9. Dołączając się do apelu Przewodniczącego Konf. Episkopatu Polski, bp. Opolski Andrzej Czaja prosi, aby przyszła niedziela 25.07. była Dniem Solidarności Z Poszkodowanymi Przez Nawałnice W Całej Europie. Łączymy się w modlitwie a także chcemy zorganizować zbiórkę przed kościołem po Mszach św. Będą zbierać panie z naszego parafialnego Caritas. Zechciejmy pomóc naszym bliźnim.
 10. Drodzy wierni w dniu 05.08. (czwartek) Caritas parafialny organizuje pielgrzymkę od Krakowa, Łagiewnik (wioski świata, sanktuarium Miłosierdzia Bożego, kaplica z cudownym obrazem Jezusa Miłosiernego). Wyjazd o g. 7:00. Można się zapisać na listę w zakrystii.
 11. Trwa okres urlopowy i okres wyjazdów wakacyjnych. Pragniemy przypomnieć o niedzielnej Mszy św., o codziennej modlitwie oraz odpowiednim stroju w miejscach kultu religijnego i świątyniach. Życzymy bardzo udanych słonecznych wakacji i dobrego odpoczynku. Za wszelkie dobro, dary ogrodowe, modlitwy, wyrazy życzliwości składamy serdeczne podziękowania. Życzymy obfitości łask i błogosławieństwa Bożego.