Ogłoszenia

II Niedziela Zwykła – 18.01.2021 r.

  • Dzisiaj II Niedziela Zwykła. Dalej kontynuujemy dodatkowe Msze św. o 14:00 i 15:30 nie będzie nieszporów niedzielnych. Przypominamy dalej o ograniczeniu liczby osób w kościele do 39 i odległościach między nami oraz maseczkach.
  • Kościół jest otwarty cały dzień. Adoracja Najświętszego sakramentu codziennie od g. 17:00 z możliwością sakramentu pokuty ( oprócz czwartku i dni świątecznych). Serdecznie zapraszamy nawet na małą chwilkę.
  • Czcigodni Parafianie!  Z dniem jutrzejszym tj. od 18.01.2021, rozpoczynamy sprawowanie Mszy św. Kolędowych. Z powodu pandemii i dodatkowych ograniczeń odwiedziny duszpasterskie (Kolęda), będą miały trochę inny charakter. Zgodnie z wytycznymi bpa ordynariusza będą sprawowane Msze św. dla poszczególnych ulic i bloków osobno w tygodniu o g. 19:00 a w niedziele na popołudniowych Mszach św. Będą to Msze z kazaniem okolicznościowym z poświęceniem kredy, którą zabierzecie do domu. Bardzo prosimy by w domu z wszystkimi mieszkańcami przygotować na stole krzyż i zapalić świece postawić wodę święconą. Odśpiewajmy wspólnie kolędę i pomodlić się wspólnie o bł. dla naszego domu i za naszych zmarłych. Niech ojciec rodziny lub matka poświęci dom a kredą napiszmy na drzwiach symbol domu chrześcijańskiego. Pomocny nam będzie specjalnie przygotowany folder z tekstami modlitw i obrzędu poświęcenia. Jest on przewidziany dla każdej rodziny. Do kościoła będzie można przynieść ze sobą wodę, którą też poświęcimy, lub nabrać sobie z kościele. Plan Mszy św. umieszczony jest w gazetce, wisi na tablicy ogłoszeń i dostępny jest na str. internetowej.
  • W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Słowa Bożego, zachęcamy do szczególnego w tym dniu czytania i rozważania Pisma św. w naszch domach.
  • Dzień Solidarności z Chorwacją. Dnia 29 grudnia 2020 roku Chorwację nawiedziło najsilniejsze od 140 lat trzęsienie ziemi. Jego epicentrum znajdowało się niedaleko stolicy kraju – Zagrzebia. Zginęło siedem osób, setki zostało rannych, a tysiące pozbawionych dachu nad głową. W obliczu tego wydarzenia Caritas Chorwacji zwróciła się do wszystkich ludzi dobrej woli z prośbą o pomoc. W odpowiedzi na tę prośbę, popartą apelem Przewodniczącego KEP, Biskup Opolski prosi o uczynienie niedzieli 24 stycznia Dniem Solidarności z Chorwacją poprzez modlitwę za poszkodowanych podczas każdej Mszy św. oraz zorganizowanie zbiórki przed kościołami. Panie z naszego Caritas parafialnego będą przed kościołem stały z puszkami.
  • Drodzy wierni! Chcemy też wspomóc operację 2 letniego Szymona która ma odbyć się w Barcelonie. Koszt to 21 400 euro. Rodzice prosili o pomoc. Z tyłu kościoła jest puszka i można tam wrzucić.
  • Przyjmujemy intencje Msze św. na przyszły rok w godzinach kancelarii Serdecznie zapraszamy.

Dziękując za wszelkie wyrazy życzliwości, pamięci oraz wsparcia. Życzymy wszystkim wiele błogosławieństwa Bożego oraz niezłomnej nadziei na kolejne dni tego roku.