Ogłoszenia

Znalezione obrazy dla zapytania modlitwa o jedność chrześcijan obrazy

 

 

 

 

 

 

Ogłoszenia I Niedziela Wielkiego Postu 18.02.2018 r.

 1. Popołudniu zapraszamy na Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. na g. 16:00. Z tyłu kościoła na ławkach jest koszyczek na karteczki z nazwiskami z dnia chorych. Prosimy wrzucać tam te karteczki.
 2. Zapraszamy na katechezę dla dorosłych w tym tygodniu wyjątkowo w piątek, 23 lutego, po Mszy św. wieczornej, do sali św. Anny. Temat: Skąd wiadomo, że Pan Bóg do kogoś przemówił?
 3. Zapraszamy na wieczór Biblijny wyjątkowo w czwartek, 22 lutego, po Mszy św. wieczornej, do salki na probostwie.
 4. We wtorek zapraszamy Dzieci komunijne i ich rodziców na Msze św. o g. 18:00
 5. W czwartek święto Katedry św. Piotra i Msza św. Szkolna na którą zapraszamy młodzież i dzieci szkolne o g. 18:00.
 6. W środę 21.02. o g. 18:00, w naszym kościele Mszę św. i spotkanie w salce mają Członkowie Bractwa Św. Józefa. Serdecznie zapraszamy również sympatyków.
 7. W piątek o g. 17:15 zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej możemy zyskać odpust zupełny lub cząstkowy i możemy go ofiarować za naszych zmarłych. Rozpoczniemy czytaniem wypominek o g. 17:00, które można składać w zakrystii. Zachęcamy wszystkich do udziału i dzieci i młodzież i dorosłych. Dzieci w tym roku po drodze krzyżowej będą otrzymywać obrazki o tematyce o. Pio.
 8. Dla dzieci i dorosłych na Wielki Post Caritas przygotował „ Skarbonki Miłosierdzia”. W tym roku celem akcji jest pomoc ludziom starszym i samotnym.
 9. W niedzielę 25 lutego przypada Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, tzw. Niedziela Ad gentes. Przeżywać ją będziemy pod hasłem: Uczniowie – Misjonarze mocą Ducha Świętego. Chcemy wspomóc misjonarzy również materialnie. Dlatego będzie zbierana ofiara do puszek przed kościołem, prosimy Panie z Caritas by stanęły z puszkami po Mszach św.
 10. Polecamy do nabycia i przeczytania prasę katolicką. Z porządkiem nabożeństw prosimy się zapoznać w gablotce przykościelnej. Przyjmujemy intencje Msze św. na rok 2018 w godzinach kancelarii.
 11. Wyższe Seminarium Opolskie organizuje Rekolekcje dla chłopców pt. „ Bóg szuka Ciebie” w dniach od 2-4 marca 2018 r. Wszystkie szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej seminarium lub na facebooku. Zapraszamy serdecznie.
 12. Dzieci, rodzice oraz wychowawczynie z przedszkola nr 2 bardzo dziękują seniorom naszej parafii za wsparcie finansowe Natanka w walce z chorobą. Zebrano kwotę 1900 zł. Dziękujemy za dobre serce i każdą cenną złotówkę.

Dziękując za wszelkie wyrazy życzliwości, pamięci oraz wsparcia. się czas pokuty i umartwienia nie Bóg obdarzy swoją łaską.

Ogłoszenia VI Niedziela Zwykła 11.02.2018 r.

 1. Popołudniu zapraszamy na Nieszpory niedzielne na g. 16:00. Dzisiaj o g. 15:00 spotkanie FZŚ.
 2. W poniedziałek i wtorek od godziny 17:00 do wieczornej Mszy będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi przed Popielcem.
 3. Zapraszamy na Katechezę Dla Dorosłych we wtorek, po Mszy św. wieczornej, do sali św. Anny. Temat: Katolik w Himalajach. Zapraszamy na Wieczór Biblijny w środę, po Mszy św. wieczornej, do salki na probostwie. Katechumeni grupy O. Waldemara mają sowie spotkanie w Środę Popielcową o godz. 1700, następnie uczestniczą we Mszy św. o godz. 1800.
 4. W Środę Popielcową rozpoczniemy tegoroczny Wielki Post. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje nas ścisły post, tzn. nie spożywamy potraw mięsnych i jemy mało. Msze święte będą o godzinie 700, 1630 i 1800. Wybierzmy dogodną porę. Podczas każdej Mszy będzie pokutny obrzęd posypania głów popiołem. Przez czterdzieści dni chcemy się przygotowywać do Świąt Zmartwychwstania.
 5. Dzisiaj przypada wspomnienie NMP z Lourdes Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy wszystkich seniorów, starszych i chorych na Mszę św. połączoną z sakramentem Namaszczenia Chorych na g. 900. Prosimy pomóc w dowozie do kościoła osobom chorym. Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie do Sali św. Anny.
 6. W piątek o g. 17:15 zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej możemy zyskać odpust zupełny lub cząstkowy i możemy go ofiarować za naszych zmarłych. Rozpoczniemy czytaniem wypominek o g. 17:00, które można składać w zakrystii a karteczki są wyłożone na ławkach z tyłu kościoła. Zachęcamy wszystkich do udziału i dzieci i młodzież i dorosłych. Dzieci w tym roku po drodze krzyżowej będą otrzymywać obrazki o tematyce o. Pio.
 7. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do rozebrania i posprzątania stajenki. Za każde gotowe ręce do pracy niech Bóg wynagrodzi, zawsze można na was liczyć. Bóg zapłać!
 8. Przypominamy, że w sobotę 17.02., rozpoczynają się Nauki Przedślubne w Sali św. Anny o g. 1500. A kolejne spotkania to 18.02., oraz 24 i 25.02., wszystkie w parafii św. Rodziny.
 9. Dla dzieci i dorosłych na Wielki Post Caritas przygotował „ Skarbonki Miłosierdzia”. Dzieci dostaną na każdej Mszy razem z ziarenkiem. A dorośli mogą się zgłosić do zakrystii. W tym roku celem akcji jest pomoc ludziom starszym i samotnym.
 10. W tym tygodniu nie będzie Mszy św. z udziałem dzieci komunijnych i ich rodziców oraz Mszy Szkolnej bo wszystkie dzieci i młodzież przychodzą w Środę Popielcową.
 11. W piątek 16.02. o g. 19:00, zapraszamy młodzież i przygotowujących się do bierzmowania na Mszę św. Młodzieżową. Marianki mają swoje spotkania zgodnie z planem w sobotę.
 12. Polecamy do nabycia i przeczytania prasę katolicką. Z porządkiem nabożeństw prosimy się zapoznać w gablotce przykościelnej. Przyjmujemy intencje Msze św. na rok 2018 w godzinach kancelarii.
 13. Spotkanie dla katechetów przygotowujących młodzież do bierzmowania będzie we wtorek po Mszy św. wieczornej na plebanii.
 14. Zapowiedzi: Cabała Krzysztof, kaw., kat. z Opola – Nastał Kamila, panna, kat., z Zawadzkiego / zap 3.

Dziękując za wszelkie wyrazy życzliwości, pamięci oraz wsparcia. Na rozpoczynający się czas pokuty i umartwienia nie Bóg obdarzy swoją łaską.

Ogłoszenia V Niedziela Zwykła 04.02.2018 r.

 1. Popołudniu zapraszamy na Nieszpory niedzielne na g. 16:00.
 2. W poniedziałek o g. 7:00 Msza św. w int. naszego współbrata o. Błażeja, a po Mszach św. błogosławimy chleb i wodę ku czci św. Agaty. po Mszy wieczornej zapraszamy na Adorację w Ciszy do g. 19:30.
 3. W poniedziałek 05.02, po rannej Mszy prosimy o pomoc przy rozebraniu szopki. Potrzeba wiele rąk do pracy zarówno kobiet jak i mężczyzn. Jak zwykle liczymy na Waszą pomocną dłoń!
 4. We wtorek Msz św. o g. 18.00 z udziałem dzieci komunijnych i ich rodziców serdecznie zapraszamy.
 5. Spotkania dla Katechumenów III roku z o. Lucjanem we wtorek g. 19:00
 6. Zapraszamy na Katechezę Dla Dorosłych we wtorek, po Mszy św. wieczornej, do sali św. Anny. Temat: Wiara czasu rozbiorów cz. II. Zapraszamy na Wieczór Biblijny w środę, po Mszy św. wieczornej, do salki na probostwie.
 7. W czwartek zapraszamy Naszych Seniorów na Mszę św. i spotkanie o g. 8:00. Po Mszy św. będzie przedstawienie przedszkolaków z ok minionego dnia babci i dziadka. Serdecznie zapraszamy. W tym dniu chcemy prosić o wsparcie na leczenie Natanka. Z góry dziękujemy za dobre serce i każdą cenną złotówkę.
 8. W czwartek 08.02.Msza św. Szkolna Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież szkolną na swoją Mszę św. W piątek po Mszy wieczornej gorąco zapraszamy młodzież naszej parafii na spotkanie młodzieżowe do salki pod kancelarią. Marianki mają swoje spotkania zgodnie z planem w sobotę.
 9. Wyjątkowo w tym tygodniu kancelaria Parafialna zamiast w czwartek wieczorem będzie czynna w piątek po Mszy wieczornej.
 10. Odwiedziny chorych ze względu na wsp. MB z Lourdes będą w sobotę 10 lutego od g. 8:30 z udzielaniem sakramentu namaszczenia chorych. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.
 11. W Niedzielę 11. przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy wszystkich chorych i starszych na Mszę św. z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych na Mszy św. o g.9:00. Prosimy pomóc naszym chorym dotrzeć do kościoła.
 12. Polecamy do nabycia i przeczytania prasę katolicką. Z porządkiem nabożeństw prosimy się zapoznać w gablotce przykościelnej. Przyjmujemy intencje Msze św. na rok 2018 w godzinach kancelarii.
 13. Chcielibyśmy przypomnieć, że w każdą sobotę o g. 6:35 śpiewamy w naszym kościele Godzinki ku czci NMP i bardzo chcemy Was zachęcić do uczestniczenia w tym nabożeństwie. Zapraszamy gorąco.
 14. Pragniemy przypomnieć drogim parafianom aby w trakcie trwania sakramentu pokuty nie siadać we wnękach konfesjonałów. Jest to bardzo krępujące spowiadających się. Prosimy także w miarę możliwości nie siadać na skraju ławek jeżeli dalej jest pusto, to tak dla lepszej organizacji przestrzeni w ławkach. Bardzo dziękujemy za zrozymienie.
 15. Zapowiedzi:

Cabała Krzysztof, kaw., kat. z Opola – Nastał Kamila, panna, kat., z Zawadzkiego / zap 2.

 

Dziękując za wszelkie wyrazy życzliwości, pamięci oraz wsparcia. Życzymy wszystkim wiele błogosławieństwa Bożego i wstawiennictwa MB Gromnicznej oraz św. Błażeja.

Strona Parafialna