Ogłoszenia

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Zielone świątki 19.05. 2024 r.

  1. Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Prośmy, aby Duch Święty był obecny zawsze w naszym życiu, byśmy posiedli Jego dary dla dobra całej wspólnoty Kościoła kolekta inw. dla naszej parafii.
  2. Nabożeństwa Majowe Odbywają się w tygodniu o g. 17:30. W środę nabożeństwo majowe będzie przy kapliczce na ul. Bogusławskiego.
  3. Święto Matki Bożej Matki Kościoła przypada w poniedziałek 20 maja.
  4. Przygotowanie do I Komunii. Próby dla dzieci Komunijnych: wtorek 21.05., środa22.05. i piątek 24.05. o g. 16:00.
  5. Sobota Spowiedź i próba generalna g. 10:00.
  6. Przygotowanie kościoła i obejścia w czwartek o g. 18:00. Zapraszamy Rodziców dzieci komunijnych. Dlatego w czwartek 23.05., Msza św. wieczorna będzie o g. 17:00 a nabożeństwo majowe o g. 16:30
  7. Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana przypada w czwartek 23 maja. Pamiętamy w dniu w modlitwie o wszystkich kapłanach, którzy pracowali w naszych parafiach żyjących i zmarłych i wypraszamy u Boga nowe powołania kapłańskie i zakonne.
  8. Uroczystość I Komunii W naszej parafii przypada w przyszłą niedzielę 26.05. o g. 10:30. Prosimy by w miarę możliwości wybrać inną Mszę św. ze względu na gości komunijnych. Bardzo prosimy o modlitwę w int. tych dzieci i ich rodziców. Jest to też Dzień Matki i Światowy Dzień Dziecka nie zapomnijmy o naszych Mamach żyjących i zmarłych.
  9. Zapowiedzi
  10. Drodzy Parafianie zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Procesja pójdzie z naszej Parafii do Parafii św. Rodziny. Rozpoczniemy Mszą św. a następnie ruszymy procesją do św. Rodziny Nasza parafia przygotowuje 2 ołtarze: obok Sali św. Anny – prosimy przy przygotowali mieszkańcy ul. Mickiewicza oraz przy posesji p. Tyślik przy ul. Opolskiej – prosimy o przygotowanie mieszkańców ul. Moniuszki (od Miarki do Szymanowskiego). Prosimy też bardzo by młodzi mieszkańcy pomogli w przygotowaniu tych ołtarzy. Służymy też podestami i różnymi plakatami, stelażami. Po to wszystko można się zgłosić u Pań z Caritasu. Z góry dziękujemy za zaangażowanie.

Dziękując za wszelkie wyrazy życzliwości i modlitwę, życzymy wszelkich łaski i pełni Darów Ducha Świętego.