Ogłoszenia

Uroczystość Najświętszej Trójcy 04.06. 2022 r.

 1. Dzisiaj przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Nabożeństwo Czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa o g. 16:30. Dzisiaj kończy się okres przyjmowania Komunii Świętej wielkanocnej.
 2. Nabożeństwa Czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, odbywać się będą codziennie o g. 17:30. Serdecznie zapraszamy.
 3. BIERZMOWANIE W poniedziałek 5 czerwca o g. 19:00 w Żędowicach, ks. Bp Waldemar Musioł udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Prosimy przybyć godzinę wcześniej, będzie próba. Prosimy również o modlitwę w int. tej młodzieży.
 4. Pogrzeb ks. Bernarda Kotuli odbędzie się w środę o g. 11:00. O 10:00 będzie wprowadzenie ciała do kościoła i modlitwa różańcowa. Bardzo prosimy o wyrozumiałość musimy zarezerwować dużo ławek dla księży i też dla rodziny.
 5. Przywiezienia brzózek do ołtarzy Bożego Ciała we wtorek 06.06. na g. 9:00 prosimy chętnych mężczyzn do pomocy
 6. Uroczystość Bożego Ciała w czwartek 06. Procesja pójdzie z Parafii św. Rodziny do naszej Parafii. Rozpoczniemy Mszą św. na u Świętej Rodziny a następnie ruszymy procesją do naszego kościoła. Nasza parafia przygotowuje 2 ołtarze: obok posesji państwa Tyślik przy ul. Opolskiej – prosimy przy przygotowali mieszkańcy ul. Sienkiewicza oraz przy naszej dzwonnicy – prosimy o przygotowanie mieszkańców ul. Szaflika. Prosimy też bardzo by młodzi mieszkańcy pomogli w przygotowaniu tych ołtarzy. Służymy też podestami i różnymi plakatami, stelażami. Po to wszystko można się zgłosić u Pań z Caritasu. Z góry dziękujemy za zaangażowanie.
 7. Odpust Parafialny NSPJ przypada w przyszłą niedzielę 11.06. Uroczysta Suma Odpustowa wraz z procesją będzie o g. 11:00. Kazania odpustowe wygłosi o. Waldemar Polczyk. Serdecznie zapraszamy wszystkie poczty sztandarowe, ministrantów i Marianki oraz orkiestrę a także wszystkich parafian i gości. Informujemy także że dla chorych i starszych parafian Msza odpustowa będzie w poniedziałek 12.06. o g. 8:00 a potem poczęstunek.
 8. Chleb św. Antoniego w niedzielę odpustową 11.06. będą rozprowadzali członkowie FZŚ ofiary przeznaczone są na żywność Domu Sierot w Boliwii.
 9. Polecamy do nabycia i przeczytania prasę katolicką: GOŚĆ NIEDZIELNY i inne czasopisma.
 10. Na pielgrzymkę do Sanktuarium Św. Rity we Włoszech jest jeszcze 7 wolnych miejsc kontakt w gablocie podany.
 11. Drodzy Parafianie zapraszamy po Mszach o g. 9:00 i 11:00 na małą czarną kawkę lub herbatkę do naszej „Niedzielnej Kawiarenki” w Sali św. Anny.

Za wszelkie dobro, modlitwy, wyrazy życzliwości składamy serdeczne podziękowania. Życzymy obfitości łask i błogosławieństwa Bożego.